Czym skompresować dany film?

Nagrałem sobie filmik *avi z gry (który notabene waży 8 GB), jakość jest wspaniała, rozdzielczość 1280x720 (chyba). Jednak gdy próbowałem wrzucić film na youtuba, przesyłanie nie powiodło się. Postanowiłem skompresować sobie film VirtualDubem (kompletnie nie rozumiem tego programu, wspomogłem się filmikiem instruktażowym). Jednak jakośc ostro poleciała (baaardzo mocno też poleciała waga pliku do 700MB), jak widac tutaj:

Pojawiają mi się dwa pytania- dlaczego nie można było przetworzyć filmu na youtubie (za cięzki jest?). A drugie- czym kompresować film, aby zachować opcję 1080p, przy wadze zmniejszonej o około połowę? Chciałbym zobaczyć czy w takim ustawieniu film na youtubie się prześle z zadowalajacymi mnie parametrami.

format factory> spróbuj kompresować do h.264 mkv możesz dodać napisy,program posiada mnóstwo opcji, jest darmowy…

Format mkv i kodowanie H.264 to chyba najlepszy obecnie sposób kompresji ale zmniejszenie rozmiaru o połowę to dość wysokie oczekiwania i nie wiem czy uda się to zrobić bez utraty jakości obrazu.

No chyba że kosztem utraty jakości dźwięku to szanse na mały rozmiar pliku są większe albo nawet zupełnie usunąć z pliku dźwięk z pliku jeśli nie jest konieczny.

Taką funkcję konwersji z usunięciem ścieżki audio ma np. ALLConverter PRO, niezarejestrowana wersja jest w pełni funkcjonalna i jedynie wstawia watermarka.

Jeżeli nagrywasz w 1280x720 to o opcji 1080p zapomnij :slight_smile: musi być 1920x1080. Co do wielkości pliku to spróbuj zapisać film jako mkv kodekiem h264 przy bitrate w okolicach 5,000 kbps(więcej nie ma sensu bo youtube więcej nie ogarnia z tego co wiem i sam zaniża).

format factory ma też takie opcje nie zostawia watermarka,sam możesz dodać swój jeśli chcesz…

Format Factory nie radzi sobie z dużymi plikami.

Z prawie 3 godzinnego nagrania koncertu (plik prawie 7GB) potrzebowałem wyciąć fragment 4min do osobnego pliku.

Format Factory przez 2 godziny niby pracował po czym dał komunikat że nie był w stanie wykonać konwersji a w ALLConverter przez ok 20 min licznik postępu stał w miejscu mimo że program pracował ale potem ruszył i po tym samym w sumie czasie 2 godzin z powodzeniem zakończył pracę i miałem to o co mi chodziło.