Czym skonwertować MPG na AVI? Jakiego filtra użyć, do

Mam film w formacie MPG, który zajmuje 2.5 GB, nagrywany z karty telewizyjnej, potrzebuje jakiegoś programu , który by mi skonwertował ten film do formatu AVI w rozmiarach nie większych niż ten w MPG Proszę o źródła i info. Z góry fenkju :-o

szukaj na forum niemal codziennie są posty na ten temat :?

:?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78152&

także tu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15942

niestety żaden program mi nie konwertuje do max 3GB, tylko leci po 50 GB :cry: próbowałem w VirtualDubMod, jako zapisz jako, bo tylko tak moge z tym filmikiem, ale też tyle leci, w normalnym VirtualDub nie moge otworzyć filmu, dodam , że to jest w formacie MPEG2, co mam robić?! :oops: dajcie mi jakiś przetestowany program do konwersji, ewentualnie opis jak przekonwertować , żeby mało też zajmował… POMOCY! !!

Skoro kazdy ci konwertuje to znaczy sie nie umiesz ustawic stopnia kompresji i kodekow. Tutortial

Żaden z wymienionych niżej, VirtualDub oryginalna wersja nawet nie otwiera mi formatu :evil:

VirtualDub nie wczytuje Ci pliku w mpg? :shock:

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 10:55

No chyba jednak mogą być problemy.

Zainstaluj virtualdubmod :slight_smile:

ten oryginalny nie, VirtualDubMod tylko, ale jak biore kompresje to strasznie długo rekopresowałoby się, a ja potrzebuje jakiegoś szybkiego rekompresatora, przecież nie będe konwertować 8 godzin , żeby zajmowało np. 600mb. Wybieram jakiś tam kodek Cinemapack by Radius czy jakoś tak…

WebFalcon tyle trwa kompresja.

Wszystko zależy od szybkości komputera i szybkości programu.

Na pocieszenie powiem, że virtualdub jest jednym z najszybszych programów do tego celu.

Więc jeśli nie będziesz konwertował 8 godzin to Twój wybór.

Zostawiasz kompa i idziesz z dziewczyną na lody - przychodzisz i skonwertowane.

Lub idziesz spać i rano po problemie ;]

ok, posłucham się twojej rady. W końcu musze to skonwertować , prędzej czy później. THX

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 11:05

A wiesz może, za pomocą jakiego filtra usune z video takie kropki denerwujące?

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 11:09

na każdym obiekcie w video jest taka jakby siatka, złożona z dużej ilości kropek, jak to usunąć? za pomocą jakiego filtra w VirtualDub?

Ja ustawilem na codeka z Xvidem MPEG 4 i mi wyeliminowalo prawie wszystkie a mi sie konwertowal jakies 10-15 min.

a skąd wziąłeś do ustawienia takiego kodeka z Xvidem MPEG 4? Jak możesz, to wyjaśnij mi krok po korku… Z góry dzięki

http://www.divx.pl/articles.php?id=30

Musisz użyć VirtualDub-MPEG2 znajdziesz w googlach.

LOL, ale ja tam nie widze do kompresji tego KODEKA co GOKUSSJ dodał :?

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 12:33

są takie:

Cinemapack Codecpack By Radius

Intel 4:2:0 Video V.2.50

Intel Indeo® Video R3.2

Microsoft H.231 Video Codec

Microsoft H.263 Video Codec

Microsoft RLE

Microsoft VIDEO 1

UV

To sobie sciagnij ja go mialem odrazu z avi recomp

A mógłbyś chociaż podać nazwe tego kodeka… :frowning:

Złączono Posta : 25.07.2006 (Wto) 15:13

dobra zamykamy temat, ściągnełem ten program co ty masz. THX!