Czym skrócić i połączyć w całość fimy .mpg (2)


(Igorsped) #1

Witam mam problem sprawa wygląda tak mam 3 kawałki filmu w formacie .mpg (2). Jeden kawałek muszę skrócić. i jak go skrócę, muszę połączyć wszystkie 3 kawałki w jeden. Czym to zrobić ?


(Paulikpro) #2

Wpisz w terminalu:

sudo apt-get install ffDiaporama

Bardzo dobry programik.


(Skofffcioreturnsback) #3

A można wiedzieć jaki system posiadasz? Bo do linux'a, tak jak kolega wyżej, a w Windowsie bardzo polecam Sony Vegas. Niestety jest płatny.

 


(Paulikpro) #4

Tiaa... Tylko, że Sony Vegas przykleja do każdego filmu znak wodny.


(przemek7525) #5

Jeżeli chodzi o Windowsa to takie coś zrobisz nawet w Movie Makerze. A jak nie chcesz go używać, to może Lightworks lub MoviePlus Starter Edition? Aczkolwiek może być konieczna konwersja filmu do innego formatu, bo darmowa wersja MoviePlus ma pewne ograniczenia co do obsługiwanych formatów.


(Fafrocel) #6

VirtualDub + wtyczka do mpg

http://www.videoaudio.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?did=309


(sr57be45) #7

Przez  Avidemux [\>].

Windows/Mac/Linuks

 

Wersje:

Upuszczasz plik do okna avidemux który chcesz zmienić i wycinasz jak w przykładzie. (tylko fragment o edycji jest ważny dla ciebie)http://x264video-compress.blogspot.com/2014/03/edycja-nagrania-1080i-z-telewizji.html#edycja

 

Potem upuszczasz kolejno dwa pliki i masz całość.

 

Format mpg(2) ? Chyba możesz zapisać (save) ustawiając copy audio i copy video gdy nie potrzebujesz kompresować do "divx lubx264".


(Skofffcioreturnsback) #8

Sony Vegas nie dodaje znaku wodnego :slight_smile: Chyba, że korzystasz z wersji trial.


(Kwgr) #9

Poszukaj programu: "Smart Cutter" [opis: Smart Cutter Ps/Ts jest darmowym programem służącym do wycinania fragmentu pliku video w formacie M2TS, TS, PS; H.264/AVC, AVCHD, MPEG, DVD, etc. Smart Cutter Ps/Ts przy wycinaniu nie rekompresuje całego materiału, tylko fragmenty na jego początku i końcu zachowując oryginalną jakość.]

 

Jak zgrywałem materiał z DVBT to potem tym usuwałem reklamy nawet na bardzo wolnym komputerze.