Czym sprawdzić kartę micro SD?

Podczas kopiowania plików na kartę przez czytnik wyskakuje mi błąd “the media is write protected”, “odmowa dostępu”, “nie można skopiować pliku…” albo długi ciąg cyferek (niestety zgubiłem screena). Bywa, że nic nie można zapisać, a czasem tak, że przerywa kopiowanie po paru minutach. Karta jest uparta i nie chcę nic skopiować do danego folderu, ale o dziwo można utworzyć na niej inny folder i tam już się kopiuje poprawnie. Nie zawsze, ale z reguły pomaga jej wyjęcie i ponownie włożenie.

 

Nie wiem czy to wina karty czy czytnika. Czym to najlepiej sprawdzić?

Aktualnie sprawdzam H2testw, ale trochę to potrwa. Jakie są inne metody sprawdzenia co powoduje błąd?

Pierwszy raz się z tym spotykam, tym bardziej mnie to dziwi, bo to Toshiba 16GB, a nie badziew typu 256 GB za 50 zł.

używasz takiego adaptera do tej karty?

227809.jpg

…czasem pada i się sam przesuwa taki przełącznik gdzie można zabezpieczyć kartę przed zapisem/usunięciem plików.

Nie korzystam z adaptera, nie mam właśnie żadnego przełącznika.

 

H2testw przeszedł cały test pomyślnie.

jakiego czytnika używasz? zewnętrzny?

Na USB.

Podasz więcej informacji o tym czytniku, sprawdź może kartę na innym kompie (innym czytniku)? może zmień kabel bo czasem on sprawia kłopoty. Tym sposobem zawęzisz krąg podejrzanych.

Dzisiaj się to powtórzyło. Zmieniłem kartę na inną - nadal tylko do odczytu. Przypomniałem sobie, że mam jeszcze inny większy czytnik którego nie używałem dawno i w nim obie działają, więc karta chyba jednak dobra była tylko ten czytnik walnięty.

Jak z każdą awarią, warto eliminować sprawne rzeczy by dotrzeć do faktycznego problemu. Jeśli masz odpinany kabel usb to jeszcze go bym sprawdził bo może sam czytnik jest sprawny. Cieszę się, że mogłem pomóc. :slight_smile:

Dzięki.

To czytnik musi być zły, kabla nie ma.