Czym uporządkować komputer?

Bałagan w dokumentach umieszczonych w komputerze może doprowadzić do rozstroju nerwowego, kiedy przyjdzie go nam posprzątać. Im dłużej patrzę na niektóre moje nie uporządkowane foldery, tym bardziej pragnę je w całości wykasować. Niestety porządkować dokumenty trzeba, inaczej niczego wkrótce nie będę mógł znaleźć :roll:

Jeśli dużo pracujecie na komputerze, prędzej czy później okaże się, że macie dysk zaśmiecony pustymi folderami. A to stworzyliśmy folder przez pomyłkę, a potem go nie usunęliśmy, a to znów wykasowaliśmy zawartość, a folder pozostał. Można je kasować ręcznie ? o ile macie sporo czasu… Ja nie, dlatego szukam programu który usprawni pracę mojego coraz wolniejszego kompa a przede wszystkim:

  • sprawi że komputer będzie pracował szybciej

  • posegreguje mi pliki typami i powkłada do odpowiednich folderów.

  • pousuwa puste, zbędne: foldery pliki, logi

-itp. itd.

Ps. Mam CCleaner’a ale on to taki pediatra :stuck_out_tongue: komputerowy a ja szukam dobrego chirurga :slight_smile:

womperm , czy ktoś Ci płaci, za tak usilne polecanie ComboFix, mogącego uszkodzić system?

ComboFix, to nie Pasjans, że możesz go odpalać kiedy Ci się nudzi.

MobilnyZiomek , jeśli już koniecznie chcesz generować logi, użyj do tego celu OTL.

Logi wtedy wklejasz osobno na http://www.wklej.org a na forum jedynie linki do wklejek.

Jak ktoś się bawi skryptami to takie są skutki. Nikt mi nie płaci, i nigdy ComboFix mi nie uszkodził mi systemu.

womperm ,

greh ,

Czy wyczytaliście co napisał MobilnyZiomek w swoim pierwszym poście ?? Przeczytajcie to jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem.

MobilnyZiomek , Tego typu porządki to tylko ręczne - nikt za Ciebie nie przeanalizuje dokumentów po ich zawartości.

Puste i zbyteczne foldery, które kiedyś utworzyłeś i znasz ich lokalizacje, bez najmniejszego problemu możesz ręcznie skasować.

Co do pustych, pochowanych na dysku folderów, logów i innych śmieci - bym Ci polecił program “Odkurzacz” + jego moduł

“monitor porzuconych folderów” ale jak widzę stopień Twojej wiedzy komputerowej, to jestem prawie pewny, że zrobisz w systemie więcej szkód niż pożytku.

womperm mi combofix nie jest potrzebny ponieważ “zainfekowane” foldery to była taka przenośnia… hehe Z resztą poprawiłem już owy post.

Ps.Ale apropo mojego problemu znalazłem program Auslogics Disk Defrag 3.1.10.165 Co o nim myślicie?

Ja też mogę polecić Odkurzacz. Ostatnio był o nim nawet artykuł na vortalu dp. Jako że nie używam takich programów, ten po przeczytaniu postanowiłem wypróbować. I o dziwo jako jeden z niewielu nie uszkodził nic, co musiałbym później naprawiać. Ja polecam i tak ręczną (czasami żmudną) pracę przy pożądkowaniu, a efekt będzie naprawdę dobry. Poza tym jeżeli chcesz posegregować pliki typami to co za problem, przeszukujesz dany katalog pod kątem danego rozszerzenia, potem wytnij->wklej i gotowe. Po wszystkim mogę jeszcze polecić RegCleanera Zrobi porządek w rejestrze.

PS. Kolor czerowny chyba jest zarezerwowany dla moderatorów :x