Czym usunąć plamy po spirytusie salicylowym?

Witam mam może głupi, ale denerwujący problem.

Otóż chciałem wyczyścić z czarnej obudowy monitora plamki, które się zaschły i nie chciały zejść.

Zwilżyłem więc ściereczkę spirytusem salicylowym i próbowałem zetrzeć, ale pogorszyłem sprawę bo po spircie zostają szaro białe plamy.

Może ktoś z was miał podobny problem i wie czym to wyczyścić?

Raczej niczym tego nie wyczyścisz, skoro spirytus wszedł już w reakcje z tworzywem sztucznym, czego efektem są owe plamy.

Monitor LCD. Jeżli tak to najprawdopodobniej uszkodziłeś sobie powierzchnię matrycy. Pod żadnym pozorem nie należy czyścić LCD za pomocą alkoholu. Jeżeli samą woda nie schodzi to najprawdopodobniej jest to nieodwracalne.

Autor postu czyścił obudowę monitora, a nie matrycę.

Racja nie zauważyłem. Ale i tak jeżeli wodą nie schodzi to pewnie jest to nieodwracalne.

Czystym spirytusem - alkoholem.Spirytus salicylowy jak sama nazwa wskazuje jest zanieczyszczony salicylem.Po odparowaniu alkoholu pozostaje osad.Najlepszy do tego jest alkohol izopropanolowy do kupienia w każdym sklepie z częściami.

Niczym, to jest odbarwienie. Czy jest to jakiś poważny problem? Bo może da się to lekko podmalować?

Prawdopodobnie po odparowaniu alkoholu etylowego pozostały na obudowie resztki kwasu salicylowego - spróbuj to wyczyścić czystym alkoholem etylowym (spirytus rektyfikowany) lub alkoholem izopropylowym.

Przed czyszczeniem sprawdź w jakimś niewidocznym miejscu czy nie zostają ślady.

Dobra dzięki śliczne wszystkim za podpowiedzi. Spróbuje waszych pomysłów. :slight_smile: