Czym wyczyścić szkło hartowane i ekran telefonu?

Cześć, tak jak w temacie, mogę bez obaw wyczyścić ekran telefonu i szkło hartowane spirytusem rektyfikowanym, izopropanolem? Jest jakaś różnica, czy oba się nadadzą? Chciałem wymienić szkiełko na telefonie bo stare było stłuczone i za pierwszym razem trochę krzywo to przykleiłem, niestety za drugim razem już było pełno syfu na stronie klejącej szkła.
Pozdrawiam

Chusteczki do okularów - te nawilżane jak i zwykła mikrofibra :slight_smile:

3 polubienia

Obojętnie który z tych alkoholi, oba nie będą reagowały z plastikiem, ale jak chcesz nakleić to szkło jeśli usuniesz klej? :open_mouth:

1 polubienie

Skoro usunę klej to odrzućmy alkohol, powiedzmy, że przepłuczę wodą i tak jak napisał @lordjahu, chusteczki do okularów jak troszeczkę obeschnie. Woda mi kleju nie usunie, już kilka razy próbowałem.

To chyba nikt nie przewidział, że chcesz kilka podejść.

Raczej szkiełko już się nie przyklei idealnie jak do niego przylepił się brud, raczej ten klej nie przeżyje wody?

Nie no, jestem zdziwiony, ale nadal trzyma się ekranu - z ciekawości sprawdziłem wraz z brudem na ekranie pomimo wielokrotnych prób.
A teraz do sedna, może mi ktoś pomóc całkowicie oczyścić to szkło, nawet po spirytusie pozostaję zacieki na stronie klejącej.

Chcesz usunąć klej, ale alkohol go nie rozpuszcza? A próbowałeś benzyny ekstrakcyjnej?

Kompletnie nie ogarniam co kombinujesz :smiley: Kup sobie nowe szkło i zanieś do serwisu. Tam mają odpowiednie mocowania i zamontują ci to prawidłowo za 5 zł :wink:

Nie, nie. Jestem zdziwiony, że klej na nim nadal jest, bo kurzu pozbyłem się łatwo, ale te zacieki…
Co bym nie zrobił, nadal są na szkle
.

Raz odklejonego szkła nie nakleisz już bez bąbli, tam się po prostu klei wszystko i wszystko powoduje purcle i to nie klej, a fizyka trzyma szkło na ekranie.