Czym wyczyścić szkło hartowane i ekran telefonu?

(MrLukaszo) #1

Cześć, tak jak w temacie, mogę bez obaw wyczyścić ekran telefonu i szkło hartowane spirytusem rektyfikowanym, izopropanolem? Jest jakaś różnica, czy oba się nadadzą? Chciałem wymienić szkiełko na telefonie bo stare było stłuczone i za pierwszym razem trochę krzywo to przykleiłem, niestety za drugim razem już było pełno syfu na stronie klejącej szkła.
Pozdrawiam

(lordjahu) #2

Chusteczki do okularów - te nawilżane jak i zwykła mikrofibra :slight_smile:

3 Likes
(pocolog) #3

Obojętnie który z tych alkoholi, oba nie będą reagowały z plastikiem, ale jak chcesz nakleić to szkło jeśli usuniesz klej? :open_mouth:

1 Like
(MrLukaszo) #4

Skoro usunę klej to odrzućmy alkohol, powiedzmy, że przepłuczę wodą i tak jak napisał @lordjahu, chusteczki do okularów jak troszeczkę obeschnie. Woda mi kleju nie usunie, już kilka razy próbowałem.

(krystian3w) #5

To chyba nikt nie przewidział, że chcesz kilka podejść.

Raczej szkiełko już się nie przyklei idealnie jak do niego przylepił się brud, raczej ten klej nie przeżyje wody?

(MrLukaszo) #6

Nie no, jestem zdziwiony, ale nadal trzyma się ekranu - z ciekawości sprawdziłem wraz z brudem na ekranie pomimo wielokrotnych prób.
A teraz do sedna, może mi ktoś pomóc całkowicie oczyścić to szkło, nawet po spirytusie pozostaję zacieki na stronie klejącej.

(pocolog) #7

Chcesz usunąć klej, ale alkohol go nie rozpuszcza? A próbowałeś benzyny ekstrakcyjnej?

Kompletnie nie ogarniam co kombinujesz :smiley: Kup sobie nowe szkło i zanieś do serwisu. Tam mają odpowiednie mocowania i zamontują ci to prawidłowo za 5 zł :wink:

(MrLukaszo) #8

Nie, nie. Jestem zdziwiony, że klej na nim nadal jest, bo kurzu pozbyłem się łatwo, ale te zacieki…
Co bym nie zrobił, nadal są na szkle
.

(daras28-82) #9

Raz odklejonego szkła nie nakleisz już bez bąbli, tam się po prostu klei wszystko i wszystko powoduje purcle i to nie klej, a fizyka trzyma szkło na ekranie.