Czym wytłumić subwoofer?

Tak jak w temacie. Subwoofer to Creative P380. Próbowałem go wytłumić watą z kurtki troche to dało ale jeszcze i tak “pierdzi”. Macie jakieś pomysły?? Z góry dzięki.

może go ścisz?

może nie

Wata z kurtki raczej nie wiele pomoże, to musi być coś w miarę zbitego np. duży kawał gąbki.

Ja wytłumiałem kolumny i subwoofer gąbką o grubości 2cm.Kupiłem klej polimerowy i przykleiłem dokładnie do wszystkich ścianek wewnętrznych.Jak włączyłem na 3/4 głośności to mi zlew opadł.100 razy lepiej teraz grają jak bez wyciszenia. :smiley:

a nie nada sie gruby filc lub to co jest pod maską w samochodzie bo to mam w domu a mieszkam na wsi to zaraz by trzeba sie z allegro bawić

Może być.Tylko nie klej w całości tylko mierz każdą sciankę od wewnątrz i wycinaj.A klej może być też butapren tylko musisz czekać z 5 minut zanim przykleisz bo klej musi trochę przyschnąć.Powodzenia.

no to próbuje bo mi sie nudzi i tak zobaczymy co z tego wyjdzie

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 21:46 został dopisany post przez trol817

wytłumiłem tym z pod maski i troche lipa bo bardziej “pierdzi”

To znaczy że musisz sobie kupić kawał gąbki.Gąbka wchłania nadmiar dźwięku i tłumi zarazem.Powinna mieć 2-3 cm.Ja tak zrobiłem i jest git.Gąbkę zdobyłem ze starego fotela :smiley: .

Hmm fotela nie rozwale bo bede fruwał. Jedynie allegro ale teraz nie mam siana to se na razie daruje. Ale ta wata z kurtki lepsza była

tylko możesz go ściszyć… creativy mają tę wadę że sub w większości modelach pierdzi… bo np. u mnie na logitech x-230 nic się nie dzieję :wink: nawet na full :wink: