Czym zabezpieczyć płytę DVD z folderami hasłem?

Prosze o informacje na temat jakiegoś możliwie Freeware programu, który pozwoli zabezpieczyć płytę DVD zdanymi hasłem.

Uuu… Wim że do szyfrowana danych najlepszy jest TrueCrypt, ale czy to pomoże nie jestem pewien. Musiałbyś zabezpieczyć dane i dopiero je nagrać na płytkę, lub niektóre nagrywarki mają funkcje zabezpieczania danych SecurDisk, ale jak to działa w praktyce to nie mam pojęcia :slight_smile:

Wiem, że Secur Disc działa ale w tej chwili nie mam takiej nagrywarki z taką funkcją np. LG. A szkoda :frowning: Pakowanie do Archiwum raczej nie wchodzi w gre ponieważ to co chce zabezpieczyć zbyt wiele plików ma w sobie o małych rozmiarach.

Dodane 07.05.2009 (Cz) 18:00

TrueCrypt szyfruje dane Dysku twardego a nie DVD Płyty

No i to będzie dosyć dobre rozwiązanie, nie musisz stosować kompresji. W Winraże podczas pakowania zaznacz “bez kompresji”, wtedy szybko utworzy archiwum. Oczywiście pamiętaj aby zabezpieczyć to kluczem :slight_smile:

Dla mnie nie najlepsze rozwiązanie jeśli nagrać chce płytę w kilku sesjach i aktualizowac (poprzez dodanie nowych plików do tych samych folderów) czyli do archiwum nie dodasz już plików.