Czym zablokowac internet?

Potrzebuje pomocy nie wiem jakim programem zablokowac ineternet tak aby nikt drogą radiową nie mógł podkradac mi neta??? Ja nie wiem czy sa takie programy ale mam nadzieje ze mozna z tym cos zrobic bo co niektorzy zakladaja sobie anteny do sciagania internetu od kogos to jest troche nie ladnie. Prosze pomozcie mi bucho4@wp.pl , GG 4357791 z gory bardzo dziekuje. :frowning: :frowning:

A masz taką sytuacje?? Jeśli tak to nietrzeba blokować tylko zgłosić dostawcy neta i po problemie

Proszę zmienić duże litery w tytule na małe

Pomagamy na Forum, a nie na kanałach prywatnych

Skoro masz internet drogą radiową to zapewne posiadasz w domu jakieś urzadzenie które ten internet odbiera :slight_smile:

należy ustawić szyfrowanie na tym urządzeniu np. WPA PSK z kluczem szyfrującym który będziesz znał tylko ty.

Dodatkowo można określić adresy MAC (adres karty sieciowej) które będą mogły korzystać z intenetu.

Nikt inny wtedy nic ci nie ukradnie.

kwestia jednak w tym jakim sposobem korzystasz z intenetu. czy jest to antena i AP a do kompa idzie skrętką czy korzystasz np. z neo rozdzielonej routerem bezprzewodowo. Napisz cos wiecej to pomyslimy.

Generalnie sprzęt wifi obsluguje szyfrowanie transmisji i filtrowanie macadresów wiec nie powinno byc problemu.