Czym zastąpić VIA P4PB 400?

Czesto występują u mnie problemy, które powodują zamykanie różnych programów a także resety komputera. Gdy zajrzałam do środka kompa stwierdziłam na płycie głównej, że część kondensatorów jest “pękata” pokryta nalotem. To chyba oznacza rychły jej koniec i wyjaśnia przyczynę moich problemów z kompem?

Pytanie czym zastąpić te płytę: VIA P4PB 400 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio, Lan). Chciałabym aby było to coś podobnego i niedrogiego, co pasowało by do reszty podzespołów (jak w opsie)

I jeszcze pytanie co OS Win XP o ile wiem jest on “przywiązany” do płyty, będe musiała kupić nowy :frowning: . Proszę o rade.

Pozdrawiam, Lusia.

Win XP Home, Celeron 2000, Readeon 9600SE, 512 RAM

Ostatnio mieliśmy na forum małą dyskusję między innymi jak to jest z windowsem i płytą główną

a na jakiej podstawce,Proszę Pani?? :mrgreen: s.775 czy s.478?

Możę debilne pytanie ale czy kosteczki są DDR i czy działają w dualu?? :mrgreen:

Processor Support:

Supports Intel Pentium 4 or Celeron

Socket478 processors with 400/533 MHz FSB

Memory

Three 184-pin DIMM sockets (unbuffered Non-ECC)

Supports 3 DDR200/266/333 DIMMs (3GB Maximum)

Nie działają w dualu.

Lusia.

A ile ta płytka ma kosztować??

Coś koło 200 pln. Komputer jest dość stary ale jeszcze ciągnie, jeśli wymiana płyty nie pociągnie zbyt duzych kosztów to będe go ratować.

Czy z wymianą płyty dam sobie rade sama? Raczej do środka kompa zdaglądam sporadycznie :oops:

To proponuję dobry serwis - u nich kupić płytę i zrobią wszystko gratis - czyli wymianę płyty i uruchomienie kompa.