Czym zmienić datę na zdjeciu?

Witam

Jakim programem i jak najlepiej zmienić datę na zdjęciu?

Powinno być 18.07.2009

zamiast 16.07.2009.

=====

…lub ją usunąć.

Datę EXIF czy tą która jest nałożona na zdjęcie?

Tej 2 się chyba nie da

Ta data, która jest widoczna na zdjęciu.

Możesz ją ewentualnie poprawić jakimś programem graficznym.

Ten napis to tak jak każdy inny element widoczny na zdjęciu - nie można skasować, można tylko poprawić to miejsce zdjęcia.

Jeżeli data jest wklejona na zdjęcie to jedynie retusz zdjęcia. Polecam Photoshop’a.

Trytonit , kupować program do zmiany napisu? :stuck_out_tongue:

Polecam GIMP’a

Nikt nie karze kupować, od biedy taką operacje można przeprowadzić w Paincie - opcja dla masochistów.

Polecam Gimp i zapoznanie się z narzędziem klonowania.

Co do zmiany daty to już więcej dłubania ale dałoby się nakładając na siebie warstwy.

Pozdrawiam!

Podobne narzędzie ma Ashampoo Photo Commander ale miałem nadzieję, że jest coś prostszego.

Czemu? Używanie narzędzia klonowania to nie jest aż taka skomplikowana rzecz w celu usunięcia czegoś ze zdjęcia, np. wspomnianej daty :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jedyna metoda to zamazać starą datę i napisać w tym samym miejscu nową.

Nie będzie jednak to już tak ładnie wyglądało, chyba że dobrze się czujesz w Photoshopie ale wtedy nie zadawałbyś takiego pytania :slight_smile:

Program - np. Paint.net

Ja bym to zrobił w Gimpie w taki sposób:

  1. Wymazałbym obecną datę narzędziem klonowania;

  2. Sklonowałbym warstwę;

  3. Cyknął zdjęcie z pożądaną datą lub wrzucił jako nowa warstwa gotowe zdjęcie z odpowiednią datą;

  4. Z tego nowego zdjęcia wyciął fragment z datą i wkleił jako nowa warstwa, nadając jej nazwę data i dodał kanał alfa;

  5. Wymazałbym gumką wszystko co jest wokół samej daty, nie powinno być trudne, gdyż cyfry mają raczej regularne kształty nawet te z zaokrągleniami;

  6. Tak przygotowaną datę nałożyłbym na warstwę ze zdjęciem, na którym ma być zmieniona data.

Być może jest z tym trochę zabawy ale jeśli koledze pilnie potrzeba zmiany daty i warto poświecić czas, to można to zrobić moim zdaniem w ten sposób.

Pozdarwiam!

Ee, GIMP-em?

Ja kiedyś wymazywałem datę Photofiltrem. Kopiować i wklejać w to miejsce części zdjęcia o podobnej teksturze, a następnie rozmywać i wyostrzać.

Ta, więcej zabawy a efekt mierny =D>

Pozdrawiam!

roobal, wcale nie. W szczególności, gdy alternatywą jest GIMP, którego interfejs jest dla mnie za mocno spaczony.

Kwestia przyzwyczajeń i przede wszystkim ustawień, popatrz na screeny jako można sobie dowolnie ustawić wygląd Gimpa, trzeba tylko chcieć a nie szukać wymówek.

Aż z ciekawości pobawiłem się w wycinanie i wstawianie daty, tak jak pisałem wyżej:

  1. Wymazałbym obecną datę narzędziem klonowania;

image_id: 1583

image_id: 1584

  1. Cyknął zdjęcie z pożądaną datą lub wrzucił jako nowa warstwa gotowe zdjęcie z odpowiednią datą;

  2. Z tego nowego zdjęcia wyciął fragment z datą i wkleił jako nowa warstwa, nadając jej nazwę data i dodał kanał alfa;

image_id: 1585

  1. Wymazałbym gumką wszystko co jest wokół samej daty, nie powinno być trudne, gdyż cyfry mają raczej regularne kształty nawet te z zaokrągleniami;

  2. Tak przygotowaną datę nałożyłbym na warstwę ze zdjęciem, na którym ma być zmieniona data.

Efekt końcowy:

image_id: 1586

Oczywiście nie wycinałem całej daty, wycięłem tylko fragmenty aby lepiej to zobrazować.

Pozdrawiam!