Czym zmierzyć temperature procesora i karty graficznej


(Macwys) #1

Witam.

Naszukałem już się, ściągnąłem dużo programów ale nie znalazłem oprogramowania które by zaspokoiło moje potrzeby (np. w Motherboard Monitor nie było mojej płyty głównej do wyboru :expressionless: ). Mam następującą płytę główną: IBM 6830GBG i chcę zmierzyć temperaturę następujących podzespołów:

(dane z AIDA32)

Karta graficzna: nVidia GeForce4 MX 420 64MB

Procesor: Intel Pentium IIIE, 933 MHz (7 x 133)

Wiatraczek na procku strasznie głośno chodzi i zamierzam go zmienić ale boje się go zmieniać bez stałej kontroli temperatury.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

[macwys]


(Mayster X) #2

zobacz tu

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88045

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=33464


(Wigrus1) #3

w aidzie powinna być opcja, która pokazuje temp. podzespołów.

a karta jeżeli nie ma czujnika to nie sprawdzisz jej temp.


(system) #4

Jak próbowałeś jeszcze Everestem i nic to widzocznie programem sie niedowiesz bo może on mieć kłopot z rozpoznaniem czujnika temp twojej płyty głównej a Karta graficzna którą masz nie posiada czujnika temp pozostaje Ci pomiar temperatury tremometrem cyfrowym :slight_smile:


(Macwys) #5

W AIDA32 w dziale: Komputer -> Czujnik nic się nieznajduje a w Everest w tym dziale jest tylko czujnik dysku. :expressionless:

Panowie nieda się nic zrobić? żeby zmieżyć tą temperature? :expressionless:

Mam jeszcze małe pytanie a niechcem zakladać nowego tematu wiec sorry za mały OFF.

Czy jeśli podczas pracu komputera jeden dysk się np. zamoczy co zaowocuje jakimś zwarciem to co się stanie z pozostałymi podzespołami?


(system) #6

No co sie stanie dysk wysiadzie jak zasilacz markowy to może na nim sie tylko skończy chyba że na coś kapnie jeszcze kropla wody i zwarcie na płycie głównej czy karcie graficznej gotowe :mrgreen: