Czym zrobić kopie zapasową maili na gmailu


(Qebzy) #1

jest jakiś darmowy program którym można zrobić zrzut wszystkich maili z serwera do folderu? Zależy mi by to nie był klient pocztowy najlepiej żeby program można odpalić w skrypcie batch żeby zautomatyzować tworzenie kopii. Potrzebuje coś takiego do backupowania kont. Za wszelkie propozycje z góry dziekuję, pozdrawiam.


(Maniooo666) #2

Witaj,

1) klient pocztowy (tego nie chcesz), ale np. do Tb masz Mozbackup, więc możesz zassać wszystko, a potem to jeszcze dodatkowo co jakiś czas backupować dodatkowym ogniwem;

2) http://www.gmail-backup.com/ ;

3) http://gmailkeeper.com/ .


(scripter1) #3

Ja bym chciał się dowiedzieć dlaczego nie chcesz klienta pocztowego.

Wspomniany przez maniooo Thunderbird robi w zasadzie to samo co jakiś program do archiwizowania (przy pobieraniu wiadomości może je kasować z serwera lub pozostawiać zależnie jak sobie ustawisz) i może sprawdzać dostępność nowych maili co określony w ustawieniach czas a dodatkowo ma dodatkowo możliwość wysyłania wiadomości czy filtrowania spamu (dodatkowego filtrowania poza filtrami gmaila).

No i oczywistą przewagą klienta pocztowego nad archiwizerem dedykowanym dla gmaila jest to że może odbierać wiadomości z nieograniczonej liczby skrzynek umieszczając je w odpowiednich dla nich folderach i obsługuję nie tylko gmaila ale też i inne skrzynki.

A przecież używanie klienta pocztowego wcale nie wymusza rezygnacji z korzystania interfejsu www jeśli tak bardzo lubisz z niego korzystać.


(Qebzy) #4

Thunderbird odpada bo musiałbym ręcznie kopie wszystkich kont robić a to przy kilkunastu skrzynkach sporo czasu zabierze. Chce coś żeby dało się do skryptu wpakować.

Dzięki już przed twoim postem znalazłem coś podobnego http://techformator.pl/kopia-zapasowa-w ... il-backup/ na stronie producenta wyczytałem też że jest opcja "Incremental backup" http://www.gmail-backup.com/incremental-backup i to mi bardzo spasowało bo właśnie o takie coś mi chodziło :slight_smile:

Dlatego że potrzebuje jakiegoś programu żeby można było backup wywoływać ze skryptu który dodam na serwerze do zaplanowanych zadań żeby okresowo robił zrzut maili na dysk chyba rozumiesz o co mi teraz chodzi?