Czysta instalacja Win 7 Ultimate - Version upgrade

pomóżcie, czy jeśli posiadam Windowsa 7 Ultimate - Version upgrade, mogę zwykonać czystą instalację na nowym dysku - poprzedni padł? czy muszę do tego posiadać wersję FULL? z góry dziękuję za poświęcony czas :slight_smile:

Ja na Home Premium upgrade bez problemu instalowałem na czysto bo chciałem się pozbyć całego syfu, także myślę że bez problemu tak zainstalujesz, bo raczej nie ma różnicy między kolejnymi wersjami

W Windows 7 może teraz jest inaczej, bo z Vistą miałem niezłą szopkę.

Miałem Win XP prof. i chciałem dokonać instalacji posiadanej Visty upgrade (Vista przypisana była do Win XP). Sformatowałem dysk instaluje Vistę i okazuje się, że mi klucza nie przyjmuje (bo to klucz jest do wersji do upgr, a wykonywałem czystą instalację). Dopiero w necie znalazłem poradnik jak zainstalować Vistę upg w sytuacji gdy dokonuję czystej instalacji, a nie upg z Win XP.

Skończyło się na tym, że musiałem zainstalować Vistę bez podawania klucza produktu, a kiedy miałem już zainstalowaną Vistę, to musiałem ją drugi raz instalować na tej która już jest zainstalowana - czyli upg z Visty do Visty. Wtedy wchodził klucz produktu i można było aktywować. No totalna paranoja. #-o #-o

“raczej nie ma różnicy między kolejnymi wersjami” - ok, to w jakim celu robią wersję upgrade i full która jest dwukrotnie droższa?

różnica jest w licencji czyli okolicznościach w jakich możesz legalnie korzystać z systemu. W przypadku upgrade możesz instalować system na czysto, jednak będzie on w pełni legalny (zgodnie z licencją - inna sprawa że np. windows update tego nie zweryfikuje) tylko i wyłącznie gdy jest w posiadaniu licencji na poprzednią wersję systemu.

ja w ogole sie zastanawiam czy majac windows vista ultimate (czarna rozdawana za darmo, ktora podobno traktowana jest jako box) bede mogl skorzystac z aktualizacji Windows 7 Home Premium UPG VUP ?