Czysta instalacja Windows 10 - jak?

Mam totalny mętlik w głowie. Dużo informacji, sprostowań itp. i nadal nie wiem o co chodzi. Mam Windows 7 Home Premium 64bit OEM. Mam też pobrane ISO z Windows Technical Preview. Jak będzie wyglądała czysta instalacja Windows 10 ? MS udostępni obrazy ISO do pobrania ? I co z kluczem ? Podczas instalcji będę podawał mój klucz z Windows 7 ? I czy to prawda, że najpierw muszę zainstalować Windows 7, potem zaktualizować przez WU do Windows 10 i dopiero po tym będę mógł wykonać czystą instalację Win 10 ? Nie mogę pominąć kroku z aktualizacją ?

Czysta instalacja, czyli pobierasz plik iso z Wndowsem 10 i instalujesz. Klucz nie jest wyamgany, gdyż W10 jest od początku aktywowany. Natomiast, jeśli z W7 zdecydujesz się na aktualizację do W10 po przez WU, to nie będzie to można nazwać czystą instalacją, a bardziej aktualizacją. Twoje pliki oczywiście zostaną nie naruszone, jeśli zaktualizujesz W7 po przez Windows Update. Robiąc czystą instalację, masz świadomość, że Twoje pliki zostaną usunięte.

Rozumiem że po aktualizacji Windows 7 do Windows 10 czysta instalacja jest możliwa wielokrotnie? Przez opcje zamieszczoną w Windows 10?

Czy czysta instalacja jest możliwa wielokrotnie na jednym sprzęcie? Nie mam pojęcia. Niech ktoś inny wypowie się. Natomiast będziesz mieć rok czasu, aby zaktualizować Windowsa 7 do W10.

tak wiem właśnie czekam na premierę 29 lipca :wink:

Na premierę czekam i ja :wink: Do codziennej pracy używam buildu 10240 i działa bardzo stabilnie, lecz kilka problemów można znaleźć. Nie wyobrażam sobie tego, że wrócę do wcześniejszej wersji Windowsa. 

Po aktualizacji możesz wybrać opcję w ustawieniach, która usunie wszystko i zainstaluje windows 10 od nowa. Coś jak format, tylko automatyczne.