Czysta instalacja Windows 10 nie przyjmie klucza OEM WIN7


(demisen) #1

Nie mogę zweryfikować mojego klucza produktu systemu Windows 7. Dlaczego tak się dzieje?

 

Najczęstszym problemem jest użycie klucza produktu nieobsługiwanego aktualnie w tej witrynie, takiego jak klucz uaktualnienia, klucz MSDN, klucze produktów dla wstępnie zainstalowanych nośników lub klucz wersji Enterprise. Informacje o uzyskiwaniu dostępu do produktów MSDN lub wersji Enterprise znajdują się w portalu MSDN i w witrynie Volume Licensing Service Center. Uaktualnienia i wstępnie zainstalowane nośniki nie są obecnie obsługiwane przez narzędzia dostępne w tej witrynie.

Czyli jak ktoś ma Windows 7 OEM to już się nacieszył Windows 10.


(Jigovsky) #2

Nie zainstalujesz Windowsa 10 używając klucza z poprzedniego Windowsa.


(demisen) #3

Czyli co:

 

  1. Instalacja Windows 7 OEM

  2. Aktualizacja do Windows 10

  3. Czysta instalacja 10 z ISO

 

I jakim magicznym sposobem później klucz zostanie przyjęty i aktywowany ? Aktualizacja wyśle na serwery MS mój klucz i przypisze go do możliwych do aktywowania w Win 10 ?


(matty24) #4

Według supportu MS dokładnie tak można zrobić na dzień dzisiejszy. Klucz zostanie pewnie zapisany w biosie.


(Cedar) #5

Nie wprowadzaj w błąd.

W biosie czego? W przypadku każdego sprzętu?

Jeśli już jest zapisany, to dalej będzie, jeśli nie był bo fizycznie być nie może, to nadal nie będzie.


(demisen) #6

Ja mam Win 7 OEM z nośnikiem i COA w pudełku, kupiona ze sklepu jak składałem nowego PC. Więc nie mam klucza zaszytego w BIOS. I wątpie by aktualizacja do Win10 robiła wpis w BIOS.


(Cedar) #7

Jeśli płyta z UEFI to już masz ten wpis w pamięci płyty głównej (zapisany został po instalacji systemu Win 7 i wprowadzeniu klucza)


(Rkg1981) #8

Windows zbiera dane o sprzecie, jakies numery poszczegolnych komponentow, do nich przypisany byl windows 7, aktualizujesz potem do 10 i microsoft do tych numerow pewnie przywisuje 10…instalujesz potem 10 i modul aktywacyjny zbiera te numery i sprawdza czy na serwerach jest taki numer, jak jest to aktywuje ci windowsa… moim zdaniem to tak wyglada… poniewaz po aktualizacji z 7 do 10 jest ten sam klucz co byl w wersji 10240 (dwa tygodnie przed premiera - wersja PRO) … po aktualizacji z 7 do 10 wszyscy chyba maja ten sam klucz… podobno jak juz zaktualizujesz 7 do 10 i potem czysta instalacja jest to nie trzeba wpprowadzac klucza, windows sie sam aktywuje wlasnie zbierajac te dane o komponentach


(Karl Franz) #9

Sam zacząłem się tym bawić ze 2 godziny temu i z moich doświadczeń wynika:

 

Klucz W7 (oem) nie działa w instalatorze (CD) W10

to raz

 

W7 zaktualizował się bez problemu, trzeba było ponownie dokonać aktywacji i tu był problem ale podejrzewam że to przez obciążone serwery.

w sumie po jakiś 15 minutach się udało

 

W jakimś wątku na DP wyczytałem że po aktualizacji i aktywacji do W10 generowany jest nowy klucz, sprawdziłem to i rzeczywiście klucz systemu był inny niż W7 i co ciekawsze po zbootowaniu z płyty instalacyjnej i wpisaniu tego nr został on przyjęty. Co dalej nie wiem, nie eksperymentowałem bo wolę choć dzień czy dwa poczekać aż coś się może powyjaśnia.