Czysta instalacja Windowsa 10 Pro

(Madras) #1

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy pomimo braku oficjalnych obrazów z wersją Professional na stronie Microsoftu, to samo aktywowanie świeżego systemu kluczem z Windows 7 Pro przeniesie system na docelowe wydanie? Wcześniej z narzędzia MediaCreationTool  możliwe było wybranie wersji Pro. Aktualnie jedynie można wybierać pomiędzy wydaniami 10, a 10N.

(Cedar) #2

Nie ma? Kiedy MS je skasował? Śpiący chyba już jesteś.

Nie, będziesz miał taką wersję jaką zainstalujesz, klucz nie zmienia wersji systemu.

I wystarczy, resztę robisz w trakcie instalacji.

(Madras) #3

Dziękuje, tyle wystarczyło do rozwiania moich wątpliwości.

Kiedyś w MCT był możliwy wybór pomiędzy wersją Home, a Pro. Nic innego nie miałem na myśli w tym wątku. Widzę, że powinienem dopisać “z narzędzia Microsoftu do pobierania czystych obrazów 10”, aby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem.

Ok, dobranoc.

(Cedar) #4

Do tej pory można, pod warunkiem, że zaopatrzysz się w starą wersję MCT (10240) która pobiera starą wersję systemu Win 10

Tu jest ta stara wersja (źródło oryginalne - serwer MS): http://download.microsoft.com/download/1/C/8/1C8BAF5C-9B7E-44FB-A90A-F58590B5DF7B/v2.0/MediaCreationToolx64.exe

Ta stara wersja Win 10 nie przyjmuje przy pierwszej instalacji na czysto klucza z poprzedniego systemu - należy przeprowadzić jako pierwszą aktualizację!

Właśnie testowo przerabiałem czystą instalację Windowsa 10, bez wcześniejszej aktualizacji starego systemu. Pobrałem to co było możliwe do pobrania, czyli Windows 10 (bez żadnego home, pro itp.), nagrałem nośnik, odpaliłem instalację, podałem klucz od wersji Windows 7 Pro i bez problemu zainstalował się Windows 10 Pro.

(Cedar) #6

Gdybyś pominął wpisywanie klucza w czasie instalacji, to pojawiła by się opcja wyboru wersji systemu do instalacji a klucz być wpisał dopiero w uruchomionym systemie.