"Czysta" Vista z partycji recovery

Witam.Wraz z laptopem HP dostałem Vistę na partycji “recovery”.Jak z niej wyciągnąć czystego windowsa.Chciałbym pozbyć się zbędnych programów od producenta i odchudzić Viste.Dziekuję za pomoc.SS

Prościej by było zassać kopię Visty (x86 lub x64) z Rapidshare i użyć CD-Key-a ze swojej Visty. Pamiętaj aby szukać nie modyfikowanego obrazu 1:1 bo większość to aktywowane piraty.

Przywrócić obraz, odinstalować co uważasz i na koniec zrobić obraz partycji systemowej programem do zarządzania dyskami (np. Paragon Hard Disk Manager).

Nie wszystko da się odinstalować z System-ów zmodyfikowanych przez producenta laptopa. Po za tym lepiej zainstalować czystą Vistę niż odinstalowywać programy bo później pozostają śmieci nawet po gruntownym sprzątaniu no i OS może i tak chodzić wolniej niż czysto postawiony System z płyty.

Posiadam Viste na Toshiba i po odinstalowaniu zbędnych programów oraz wgraniu SP1 przyrost wydajności jest znaczny. To nie XP. Vista czy to box czy recovery jest poczęści obrazem (przykład integracji SP1 z Vista artykułem na TechIT). Można dodatkowo zdefragmentować dysk przed utworzeniem obrazu.

W przypadku płyt Recovery wykonanie obrazu to najprostsze, bezbolesne wyjście.

Tak jak napisał powyżej RMK_99

Nawet gdy Tobie się uda odinstalować wszystkie zbędne programy od producenta laptopa to i tak pozostanie sporo śmieci w systemie i nawet po ich usunięciu, zoptymalizowaniu ogólnodostępnymi programami do optymalizacji systemu to i tak wydajność pozostanie mniej więcej na tym samym poziomie.

Lepiej jest postawić system od nowa z własnej płytki, ja tak zrobiłem i dopiero wtedy Vista odżyła na moim lapku.

To napiszcie co Wam się nie da odinsalować? Bo miałem kilka przypadków np. mcaffe i temu podobne gdzi trzeba uzyć softu producenta oprogramowania a nie dodaj usuń! i działa