Czysty obraz Windows 10, a klucz z Windows 7

Witam.

Jak wiadomo, od pewnego czasu pobierała się niektórym aktualizacja do Windows 10. Mam w związku z tym pytanie. Wiadomo, że jak ją zastosuje na zainstalowanym na dysku Windowsie, to powinno przyjąć numer aktywacyjny z naklejki laptopa. A jak ma się sprawa z “czystym” obrazem, który można pobrać ze strony MS? Jeśli podczas instalacji podam ten z naklejki będzie ok? A może muszę mieć nowy, zakupiony za bądź co bądź dość duże pieniądze. Proszę o pomoc w ustaleniu. Pozdrawiam.

Pierwsza instalacja musi być jako aktualizacja obecnego systemu. Kolejne mogą już być czyste i Windows 10 nie będzie chciał klucza. Tak jest na dzień dzisiejszy. Wpisanie klucza z 7 przy instalacji 10 bez wcześniejszej aktualizacji nie przejdzie.

A czy to ma jakiś wpływ, że aktualizacji jeszcze nie zrobiłem, a pobrałem już obraz czystej “10”?

Nie ma.

To ja naprawdę nie wiem, jak to może być tak, że po aktualizacji mogę, bez niej nie przyjmie klucza…

Przecież i tak będę formatował dysk, wiec wg mojego mniemania nie powinno w ogóle przyjąć klucza.

W win 8 jest funkcja hard resetu - czyli zyskujemy czysty, goły system oraz “oczyszczania systemu” (jakoś podobnie), gdzie system zostaje wyczyszczony, zostawiając prywatne pliki. Domniemam, że w win 10 będzie podobnie, więc czy po aktualizacji z 7 do 10, będzie można skorzystać z tej sposobności? Również mam przestarzałą 7, która prosi się o reinstalkę od dłuższego czasu. Teraz była by dobra okazja do tego.