Czysty pulpit - problem z explorer.exe + Log

Witam

Mam problem z Xp tj. po uruchomieniu systemu mam tylko czyty pulpit. Próby uruchomienia procesu explorer.exe pasek Start pojawia się na chwilę i znika. Z memedżera zadań mogę uruchamiać programy ale nie wszystkie, tzn związanych z tym procesem jak np. IE, panej sterowania …

robiłem reinstalkę oraz odtworzenie z punktu przywracania systemu bez sukcesu. Może jednak coś siedzi w logach i na początek załaczam jeden:

Kursywą zaznaczyłem co mi się ew. może niepodobać - proszę o sprawdzenie…

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Wyczyszczone lecz problem pozostał :frowning:

logi:

i drugi:

Usuń w Hijacku te wpisy:

Poza tym w logach czysto

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start --> uruchom --> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzbne przy autostarcie programy :slight_smile:

Zrobiłem wszystko i jak nie było pulpitu tak nadal nie ma… niestety…

Co można jeszcze zrobić??

Zrób checkdisk , żeby sprawdzić czy nie ma bad secotrów --> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Mozliwe, że pliki systemowe zostały uszkodzone, więc włóż płytkę instalacyjną --> start --> uruchom --> cmd i wpisz: sfc /scannow

Wykonałem, ale nadal niestety bez efektu a zaczyna mi brakować konceptu…

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

HideIcons - REG_DWORD - 00000001

Powoduje ukrycie ikon na pulpicie

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

NoDesktop - REG_DWORD - 00000001

Blokuje pulpit - ukrywa z niego wszystkie ikony i blokuje menu kontekstowe wyświetlane po kliknięciu na pulpicie prawym przyciskiem myszy.

:slight_smile:

u mnie jest:

a drugiego wpisu nie mam wcale…

Czy może jakiś jeszcze pomysł??