Czysty składak Jaka licencja windows

Skoro Pisze w tym dziale to oczywiście chodzi o sevena Kolega sobie złożył komputer tylko oczywiście bez systemu Jechał na linuxie. Ale sie nawrócił na windowsa tyle że nie wiemy jakiego kupić BOXa czy oem

Z tego co pamiętam OEM Musiałby być zainstalowany przy składaniu ale ponieważ pewien nie jestem pytam sie was wiem że była jakaś afera z umowami licencyjnymi jeśli chodzi o składaki A ponieważ różnica ceny jest namacalna chciałbym abyście mi powiedzieli co gdzie jak

Kupcie wersję OEM. Windows 7 Home Premium w hurcie kosztuje około 300,00 zł netto czyli w sklepie komputerowym cena powinna oscylować w okolicach 400,00 zł brutto. Unikajcie okazyjnych cen na Allegro. Klucz licencyjny za 50 zł ma niewiele wspólnego z legalnością. Według mnie lepiej kupić system w normalnym sklepie (np. tu: http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan … 64bit.aspx )niż szukać oszczędności przy zakupach wysyłkowych, bo można się sparzyć. Oryginalny OEm jest zapakowany w białe, płaskie pudełko zabezpieczone czerwonymi plombami.

Musicie się jeszcze zdecydować na jakąś wersję: 32-bit czy 64-bit.

:roll:

Czyli OEm Na składaku będzie legalna Tak

Zgodnie z tym co napisałeś: tak. Jeśli Twój kolega sam złożył sobie komputer to jest jego producentem i może legalnie zakupić i zainstalować OEMową wersję Windows 7.

:roll:

No Dobra ale żeby nie było zaśmiecania forum Jężeli to byłoby składane przez sklep Typu esc Komputronik itp. to już wtedy tylko Box dobrze rozumiem

Teoretycznie BOX. W praktyce nawet na infolinii Microsoft usłyszałem, że nie będzie problemów po zainstalowaniu na takim komputerze OEMa - naklejasz naklejkę, aktywujesz i cieszysz się komfortem używania legalnego systemu.

:roll:

Panowie ale nie poruszyliście najważniejszej różnicy jak jest między wersją " OEM" a “BOX” więc różnica jest taka że wersję BOX można odinstalować z komputera który postanowiliśmy z jakiegokolwiek powodu zmienić i zainstalować na innym komputerze a wersja OEM to juz niestety jednorazowa instalacja , taki system raz zainstalowany na danym komputerze zostaje przypisany do jakiejś częsci komputera (np płyta główna) i nie może być odinstaowany i zainstalowany na innym komputerze legalnie…

Tak więc jak w przyszłości planujecie zmienić kompa na lepszy i nadal używać 7 to lepiej wydać pare złociszy więcej, kupić BOX-a i mieć komfort możliwości zmainy sprzętu bo wtedy zmieniacie sprzęt a licencja 7 zostaje z wami na zawsze, z wersją OEM tak nie idzie zmiana sprzętu wiąże się z kupieniem kolejnej licencji…

Znaczy tak. Najpierw zrobiłem mu dowcip pokazując mu windowsa za 5 dych oczywiście wszyscy wiedzą skąd takiego windowsa wziołem jak mu wyjaśniłem że się śmiałem. I pokazałem mu ceny legalnych windowsów a akurat coś jadł myślałem że mi zejdzie na oczach i decyzja padła po szoku na Boxa ponieważ to gracz dlatego sie na winde nawrócił a granie wiąże sie z częstą zmianą sprzetu no to box jest najlepszym wyjściem oki do zamkniecia