Czysty system, bez dodatków od producenta

Witam

Mam netbooka i mam aplikacje eMachines Recovery Management która umożliwia zrobienie formatu lub zainstalowanie aplikacji. Niestety producent dodał też do systemu kilka dodatków które nie są wcale potrzebne.

Moje pytanie brzmi czy jest możliwość wgrać czysty system bez żadnych aplikacji, dodatków itp. ?? Dodam że system oryginalny.

PS. A czy można zrobić taką metodą, mam płytę z oryginalnym systemem z innego komputera (stacjonarnego). Nagrałbym ten system na bootowalnego pendrive i zainstalował z tym kluczem który jest w netbooku ?

Proszę o wyrozumiałość i podpowiedzi.

usuniecie-niepotrzebnych-rzeczy-autostartu-t475094.html#p2997368

Generalnie dokładnie tak jak piszesz, przynajmniej tak robi się na notebookach. Potrzebne będą tylko sterowniki (zapewne do znalezienia na stronie producenta) oraz może być wymagana aktywacja telefoniczna. Klucz najlepiej sobie spisz albo zaklej taśmą, bo naklejka potrafi się ścierać w miarę użytkowania.

http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx

Płyta którą pożyczysz oczywiście musi zawierać tę samą wersję, na którą posiadasz licencję (zobacz na naklejce). Ja używam czystych płytek, to jest takich jakie można kupić w sklepie kupując Windowsa, a nie modyfikowanych, czy od np. laptopów HP albo Della.

O jaki system chodzi?

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

XP Home Edition wersja 2002 SP3.

To będziesz musiał poszukać instrukcji w internecie jak przygotować taki pendrive, tutaj np. brak-bootowania-pena-t478303.html kolega wspomina o pewnym programie.

Pendrive to wiem jak zrobić bootowalnego, tylko właśnie pytam żeby nie mieć żadnych przykrości.

Komputer stacjonarny ( XP Home Edition XP2)- oryginalny ( płytka Microsoftu )

Netbook ( XP Home Edition XP3)- oryginalny

Nie mam znaczenia że płytka (system) który jest zainstalowany na komputerze stacjonarnym, będzie instalowany na netbooku.?? Ważny jest tylko klucz aktywacyjny ? Czy płytka też ma znaczenie ?

Płyta bądz inny nośnik instalacyjny nie ma znaczenia , ważny jest tylko klucz / klucze instalacyjne.

Na pewno?

jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921.html

a zwłaszcza: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html

Wiem, że w przypadku Visty / 7 nie ma takich problemów, ale z XP nie mam doświadczenia w tej kwestii.

Mam zamiar nagrać w taki sposób:

Programem przerabiam pendrive na bootowalnego, podpinam pendrive do komputera stacjonarnego ( gdzie będzie oryginalna płyta systemu), przebiega cały proces kopiowania plików na pendrive itd. Potem w netbooku ustawiam w BIOSIE żeby startował jako pierwszy. Usunę ‘‘stary system’’ a wgram nowy w pena. Robiłem już to na XP HE.

Miałem taką sytuację gdzie ‘‘usunął’’ się plik hal.dll i oczywiście komputer się już nie włączy, na pendrive wgrałem system i podpaliłem kompa żeby od nowa naprawił pliki.

Chyba się rozumiemy :slight_smile:

Jutro mam zamiar zainstalować czysty system z pena, napiszę wszystko jak w jaki sposób zrobiłem itd