Czysty system + SP1 czy "grzebany"?

Witam.

Mam takie pytanie.Przymierzam się do formatu i chcę na nowo zainstalować system(Vista).I teraz nie wiem co zrobić…

Czy od razu na świeża Vistę zainstalować SP1 czy najpierw czekać aż pościągają się te wszystkie inne wcześniejsze poprawki,aktualizacje i dopiero po tym zainstalować SP1 ? Jak to będzie ze stabilnością i szybkością działania ? Co lepiej zrobić ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Żeby zainstalować SP1 musisz ściągnąć najpierw aktualizacje, bo wśród nich są aktualizacje, które umożliwiają zainstalowanie przyszłych aktualizacji w tym SP1. Sp1 nie pojawi Ci się od razu na windows update. Może będzie to po 1 dniu, może po tygodniu, ale najpierw musisz zainstalować zwykłe aktualizacje, ktore będą od razu na windows update. :slight_smile:

Czyli jak zainstaluje np.nawet 20 aktualizacji(wszystkie jakieś wcześniejsze)i dopiero SP1 to nie będzie żadnego spadku wydajności,szybkośći itp :slight_smile: ?

Spadku wydajności nie będzie, tylko zajęte będzie miejsce na dysku. Możesz po zainstalowaniu aktualizacji usunąć ich instalki. W Ccleanerze zaznacz deinstalatory hotfixów i uruchom cleaner. :slight_smile:

To już nic nie będę mieszał :slight_smile: Chyba aż tak dużo miejsca nie zajmą te instalki…

Dzięki za informacje ATI :slight_smile:

lepiej sciagnac SP1 ze strony MS (512 mb?~) i zainstalowac na czysta Viste.

Aktualizacja dla systemu Windows Vista (KB937287)

Data instalacji: ‎2008-‎05-‎09 16:25

Stan instalacji: Powodzenie

Typ aktualizacji: Ważna

To po co by była ta aktualizacja ?? Bez niej nawet Sp1 na windows update nie zobaczysz.

To jak w końcu lepiej… ?

Robię format wlasnie po to aby system byl jak najbardziej wydajny i aby wszystko szybko chodziło.

Instalowac na czystą Vistę ? Czy normalnie zainstalować np.10 czy 20 poprawek i dopiero SP1 ?

A masz Sp1 na płytce ??

W takiej sytuacji lepiej na czysty system.

Z tym nie będzie problemu.Sciągne z Microsoftu i nagram.

Tylko właśnie nie wiem czy to robić…

Czy wgrać SP1 na czystą Vistę czy na Vistę z poprawkami innymi ?

Szczerze, nie ma różnicy. Instalowałem najpierw system i potem SP1 (z dysku), jak również system, wszystkie aktualizacje z WU i SP1 (60MB z WU). Ja jednak proponuję, żebyś zainstalował SP1 (z płyty/dysku) na czysty system a potem dociągnął potrzebne aktualizacje z Windows Update. :wink:

Ok dzięki za wszystkie informacje :slight_smile:

A teraz mały OT - mam pytanie.Na jakim dysku najlepiej(najwydajniej)będzie działać Vista ? Nie chodzi o partycję i jej wielkość tylko o firmę dysku.Seagate czy może WD ? 16MB bufor czy te nowsze dyski z 32 MB beda lepsze ? Przepraszam za OT.