"Czysty" system?

Mam małe:( i dla wielu będzie to głupie pytanie) czy jeżeli gdy przeskanowałem system antywirusem (tylko, a w moim przypadku jest to Avast) to mogę mieć pewność, że mój system jest całkowicie bezpieczny? Czy mam zmieniać oprogramowanie antywirusowe i stosować aplikacje różnego rodzaju w celu wykrycia np. spywar’u, koni trojańskich i wpisach od rejestru, które mają wyrządzić szkodę (to były tylko przykłady)? Czy jeżeli skanuję dyski jednym antywirusem to mogę być pewny bezpieczeństwa systemu?

100% pewności nigdy nie będziesz mieć.

A zmienianie co chwila Antivirusów to głupi pomysł.

Zwłaszcza jeśli poprzedni nie został usunięty przy pomocy specjalistycznych narzędzi, innych dla każdego Antivirusa.

jessi

Żadne oprogramowania antywirusowe nie daje 100% pewności. A nawet do 99% blisko jest niewielu aplikacjom. Stosuj jeden program, a doraźnie jakiś skaner - Malwarebytes Anti-Malware, Kaspersky Virus Removal Tool, Dr.WEB CureIt! itd.

Tak jak wyżej.Zostaw avasta i dograj ze 2 skanery na żądanie.Tak aby uzupełniać avasta innymi programami,jak jeden czegoś nie znajdzie to drugi może to wykryć.A więc polecam tego Avasta co masz i Malwarebytes Anti-Malware,Dr.WEB CureIt!,skanować co 2 tygodnie i ewentualnie usuwać w miarę możliwości.Czasami możesz zarzucić jakimś logiem HijackThis na forum i my Ci sprawdzimy czy jest czysto.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek