Czysty, szybki, ładny system

Czysty, szybki, ładny system [LE 5.1 PL]

Przeglądając to forum spotkałem się z wieloma problemami po instalacji tzw. paczek zmieniających wygląd (a czasami funkcjonalność) systemu Windows XP. Mam na myśli Vista Transformation Pack. Jest to bomba z opóźnionym zapłonem. Po kilku, kilkunastu dniach system wywala różnorakie błędy (np. brak, uszkodzenie biblioteki .dll, czy innego pliku systemowego). A więc do piachu z tym softem! Jeżeli nieinstalowaliśmy VTP możemy przejść odrazu do optymalizacji systemu Jeżeli natomiast mamy to coś na dysku to pozostaje tylko format…

Sam jestem użytkownikiem Visty, ale XP (taki jak w temacie) jest w użyciu na komputerze mojej matki.

Trzy proste etapy i mamy schludny system:

1. Ściągamy http://www.softpedia.com/get/System/OS- … cher.shtml | Ten patch pozwala na dodawanie do systemu schematów kolorów niepodpisanych cyfrowo przez Microsoft.

Po instalacji konieczne ponownie uruchomienie komputera!

2. Ściągamy http://www.ccleaner.com/download/ | czyścimy rejestr i niepotrzebne pliki.

2. Ściągamy instalator dwóch motywów Luna Element

(do wyboru jest kilka lokalizacji):

http://rapidshare.com/files/38883024/Lu … _.exe.html

http://www.megaupload.com/pl/?d=4ISQLQVA

http://www.speedyshare.com/150801749.html <---- POLECAM TEN SERWER!

http://www.badongo.com/file/3525670

I postępujemy wg. informacji w nim zawartych:

Więcej motywów na: http://browse.deviantart.com/customizat … sualstyle/

Tak może wyglądać i Twój system. Wystarczy, że zastosujesz się do powyższych skazówek: http://img65.imageshack.us/img65/7752/p … onygb6.jpg

Polecam np. ten: http://www.deviantart.com/deviation/57148224/

Dla jeszcze lepszego efektu możemy zainstalować program XPize Lite, który podmienia grafiki w plikach .dll i aplikacjach systemu na bardziej XP’kowe (tzn. naprzykład ikonki głośników w Regulacji Głośności, czy Paincie). To nie jest nakładka. Po deinstalacji XPize system wraca do wcześniejszej formy, bo wszystkie pliki modyfikowane (nie podmieniane!) są automatycznie backup’owane. Podczas instalacjii odznaczamy instalacje nowego BootScreena, ekranu logowania oraz theme’a.

Pre_Oldstuffupdated.jpg

http://www.xpize.net/downloads/XPize46Lite.exe

Kilka cennych informacji:

1. W systemie można mieć tyle styli ile dusza zapragnie :slight_smile:

2. Style podobne do LunyXP nie podmieniają jej.

3. Żeby skasować dany styl najpierw trzeba ustawić inny a później ten niechciany przenieść do kosza i usunąć (tzn. folder danego stylu w C:\Windows\Resources\Themes)

Jeżeli znajdziemy w internecie fajny, anglojęzyczny logon możemy go spolszczyć programem Res Hacker (Resource Hacker). Jeżeli nie znamy języka angielskiego możemy pomóc sobie tekstem z już spolszczonego logonu (np. systemowego - logonui.exe)

-23.06.2007 - dodano instalator, przy czym uproszczono zmianę motywów.

-22.07.2007 - drobne modyfikacje.

bardzo fajny theme ale gdzie jest ten plik logonui_black.reg? dzieki

pomyłka, ten plik to “logon install.reg” 8)

a ja jak instalowałem Vista Transformation Pack 6.0, 5.0, 3.0 to jakoś nie miałem żadnych problemów a używałem ich ponad z 2-3 tygodnie potem usuwałem bo mi się nudziły.

Ja tego nigdy nie instalowałem. Ale mój kolega to miał i dwa razy musiałem mu przywracać kopie systemu. Podobno na wersji angielskiej XP jest mniej problemów, a na polskiej już całkiem kaszana. VTP podmienia na chama ważne pliki systemowe, więc nawet po odinstalowaniu masz jego pozostałości. A korzystasz z Windows Update? Bo jeżeli tak to masz farta, że system ci nie padł.

A wiesz że VTP powinno się instalować z poziomu trybu awaryjnego, i przed instalacją powinno się robić punkt przywracania systemu :slight_smile:

bo VTP podmienia pliki prawda, bo nawet gdy go odinstalowałem to zostawały te ikonki. No ale dobry pomysł z tymi plikami.

jak nie instaluje się poprawek do wina to VTP jest dobry ale w przeciwnym razie to nawet tryb awaryjny nie pomoże a system sie skisi.

Ja też instalowałem VTP i miałem go ponad 4 miesiące. Oczewiście żadnych błędów niemiałem

Spoko dzięki :slight_smile: Wszystko działa.

Miałem wyłączoną usługę Themes więc sobie sprawdzcie jak coś będzie nie tak czy jest uruchomiona.

Wadą VTP jest to, że podmienia pliki, a nie ich zawartość. I mamy tak jakby mix angielskiego Windowsa z polskim. Takich niespodzianek nie robi nam XPize, które podmienia tylko grafiki w plikach .dll i robi automatycznie ich stare kopie. No i instalacja odbywa się normalnie, a nie w trybie awaryjnym… Jeżeli macie VTP i zamierzacie aktualizować system przez Win Update to się niemiło rozczarujecie. Więc uważajcie!

Fajne to :slight_smile: Wszystko ładnie wygląda i co najważniejsze system szybko chodzi i nic nie zamula tak jak po instalacji różnego rodzaju paczek…

A czy tego typu tricki na 100% nie niszczą systemu?

Bo jak tak to mogę pożegnać się z życiem (mama mnie zabije!!)

EDIT:

Wszystko miodzio działa!!

Bravo!!

A i mam pytanko:

Czy można zainstalować kilka styli?

Czy np. zainstaluję Lunę a później np. Blox czy jak to się pisze to czy Blox zastąpi lunę czy będą razem?

I jak się odinstalowuje style??

Witajcie, chciałbym się zapytać, czy można spolszczyć napisy z ekranu logowania, który instaluje się wraz z XPize (niewiem czemu, ale gdy zainstaluje program Luna Element PL, i chcę wybrać użytkownika, błędnie mi się wyświetla ekran logowania :frowning: ). Bardzo proszę o pomoc :!:

Blackhawk , gratuluję! Zapusć screenshota swojego pulpitu :slight_smile:

  1. Można instalować kilka styli

  2. Będzie i Luna i Blax

  3. Żeby skasować dany styl napjpierw trzeba ustawić inny a później ten niechciany przenieść do kosza i usunąć (tzn. folder danego stylu w

C:\Windows\Resources\Themes)

Złączono Posta : 21.07.2007 (Sob) 18:01

patrykszela , w LunaElemtent PL spolszczyłem tylko napis “welcome” ponieważ nie używam logowania. Jak masz XPize to używaj logona zawartego w nim. Jak chcesz powrócić do starego XP-kowego, to pobierz ten plik rejestru: http://www.speedyshare.com/203933430.html

i potwierdź.

A to mój na Viście:

pulpitekdh5.th.jpg

Na XP matki jest ten sam styl co masz ty, lecz nie mam teraz dostępu do tamtego PC :slight_smile:

Już zrobiłem sobie spolszczenie do ekranu logowania. Można go pobrać tutaj. Uwaga! Najpierw trzeba przeczytać plik “Przeczytaj to.txt”! :smiley:

To spolszczenie Resource Hackerem robiles? Może złożymy ten temat do kupy (tzn. linki i sie troche tekst poprawi) i wlozymy do sprawdzone porady? Poprosi sie o przyklejenie tematu.

Tak, robiłem go Resource Hackerem. Możesz złożyć temat do kupy! 8)

Jak chce zainstlowac ten patch do tego zeby pakowc te rzeczy bez podpisu cyfrowgo wyskakuje mi takie cos “It appeared the uxtthemer.dll patching doesn’t support operating system. If you’re sure that you are nit using any beta service pack or beta opertaing system, please contact me”

O co chodzi?

Złączono Posta : 22.07.2007 (Nie) 14:06

Juz nie wazne udalo mi sie theme bardzo fajne podoba mi sie ;]

proton zaprzeproszeniem uwazam ze pie… glupoty na temat VTP bo urzywam go odkad zostal wydany i nie mam zadnego problemu z nim zadnych plikow mi nie wywala, zadnych bledow i aktualizacja windy tez mi sie zadne pliki niewywalaja wiec niewiem skad wyssales te slowa na temat VTP

Edti. screen

http://img230.imageshack.us/my.php?image=pulpitnn8.jpg