Czysty Windows 7 na OEM

(Masaj) #1

Czy na OEM Acera z ukrytą partycją recovery można zainstalować czysty W7- jak go wtedy aktywować - posiadanym kluczem OEM czy muszę kupić nowy do wersji nowo zainstalowanej?. Da się w ogóle zainstalować taki Windows 7 na OEM ?

(Longhorn2009) #2

Czasami zdarza się, że klucz nie zostanie przyjęty i pojawia się problem. Ale z reguły wykonanie kopii aktywacji aktualnej wersji windows 7 i przywrócenie jej po wgraniu systemu pomaga. Oczywiście obie wersje windows muszą być zgodne.

(Mark7) #3

1.Klucz na naklejce OEM to MOŻE nie być tym, którym aktywowano system. Trzeba sprawdzić prawdziwy klucz narzędziem typu Windows Key Viewer. Duzi producenci sprzętu produkujący masówkę mają pozwolenie M$ na taki numer. Ja mam takie coś na moim Samsungu.

2.Jeżeli masz wszystkie sterowniki do sprzętu to nowy czysty system da się zainstalować i aktywować. Jeżeli system nie będzie chciał się automatycznie aktywować to pozostaje aktywacja telefoniczna (w zasadzie też automat - głosowy). Trochę żmudna ale na bank pójdzie.

(fiesta) #4

wszelkie problemy rozwiąże aktywacja telefoniczna i podanie klucza z naklejki COA

(Masaj) #5

Tak, ale mi chodzi o aktywacje czystego systemu od MS nie instalowanego na OEM tylko na komputerach zwykłych- klucz jest tylko na OEM- na naklejce, więc jak tu wygląda kwestia aktywacji po instalacji, podajemy klucz w trakcie instalacji-przyjmie albo nie, czy podać klucz- jaki? dopiero na kocu po zakończeniu wszystkich działań ?

(Mark7) #6

Licencja OEM dla Windows 7 nie pozwala na żadne przenoszenie systemu. Jedyny wyjątek to awaria sprzętu będącego na gwarancji. System na licencji OEM możesz instalować tylko na sprzęcie do którego jest naklejka.

(MacGregor) #7

Pobierasz system w wersji odpowiadającej obecnej i podczas instalacji podajesz kod z naklejki. Jeśli nie przyjmie zastosuj się do rad powyżej.

(Mm Drs123) #8

Jeśli masz taką samą wersje systemu to jest to możliwe , ja jak uszkodził mi się nośnik z win 7 OEM , po pobraniu wersji systemu (takiego samego) aktywowałem go (telefonicznie) z użyciem własnego klucza z naklejki na komp…

(CrisPL) #9

Pobierasz odpowiednią wersję dla swojego klucza w tym przypadku pewnie Home obojętne jaka wersja bitowa x86, x64. I klucz będzie normalnie pasował. Żadna aktywacja z użyciem aktywacji telefonicznej. Jedyny problem może być taki, że pobierzesz jedynie z zewnętrznego źródła, bo oficjalne ze strony microsoftu nie zezwala na pobranie przy użyciu klucza OEM.

(JeyJey) #10

Najważniejsze to nie podawanie klucza podczas instalacji, wprowadź go dopiero podczas aktywacji online.

Przerabiam to dzień w dzień.

Aby na 100% uniknąć ew. problemów, polecam modyfikację instalki poprzez skasowanie (pozwoli wybrać edycję podczas instalacji) lub modyfikację pliku ei.cfg

np.

_[EditionID]

• dostępne opcje: Starter (tylko 32-bit), HomeBasic, HomePremium, Professional, Ultimate_