Czysty Windows 7 na OEM

Czy na OEM Acera z ukrytą partycją recovery można zainstalować czysty W7- jak go wtedy aktywować - posiadanym kluczem OEM czy muszę kupić nowy do wersji nowo zainstalowanej?. Da się w ogóle zainstalować taki Windows 7 na OEM ?

Czasami zdarza się, że klucz nie zostanie przyjęty i pojawia się problem. Ale z reguły wykonanie kopii aktywacji aktualnej wersji windows 7 i przywrócenie jej po wgraniu systemu pomaga. Oczywiście obie wersje windows muszą być zgodne.

1.Klucz na naklejce OEM to MOŻE nie być tym, którym aktywowano system. Trzeba sprawdzić prawdziwy klucz narzędziem typu Windows Key Viewer. Duzi producenci sprzętu produkujący masówkę mają pozwolenie M$ na taki numer. Ja mam takie coś na moim Samsungu.

2.Jeżeli masz wszystkie sterowniki do sprzętu to nowy czysty system da się zainstalować i aktywować. Jeżeli system nie będzie chciał się automatycznie aktywować to pozostaje aktywacja telefoniczna (w zasadzie też automat - głosowy). Trochę żmudna ale na bank pójdzie.

 

 wszelkie problemy rozwiąże aktywacja telefoniczna i podanie klucza z naklejki COA

Tak, ale mi chodzi o aktywacje czystego systemu od MS nie instalowanego na OEM tylko na komputerach zwykłych- klucz jest tylko na OEM- na naklejce, więc jak tu wygląda kwestia aktywacji po instalacji, podajemy klucz w trakcie instalacji-przyjmie albo nie, czy podać klucz- jaki? dopiero na kocu po zakończeniu wszystkich działań ?

Licencja OEM dla Windows 7 nie pozwala na żadne przenoszenie systemu. Jedyny wyjątek to awaria sprzętu będącego na gwarancji. System na licencji OEM możesz instalować tylko na sprzęcie do którego jest naklejka.

Pobierasz system w wersji odpowiadającej obecnej i podczas instalacji podajesz kod z naklejki. Jeśli nie przyjmie zastosuj się do rad powyżej.

Jeśli masz taką samą wersje systemu to jest to możliwe , ja jak uszkodził mi się nośnik z win 7 OEM , po pobraniu wersji systemu (takiego samego) aktywowałem go (telefonicznie) z użyciem własnego klucza z naklejki na komp…

Pobierasz odpowiednią wersję dla swojego klucza w tym przypadku pewnie Home obojętne jaka wersja bitowa x86, x64. I klucz będzie normalnie pasował. Żadna aktywacja z użyciem aktywacji telefonicznej. Jedyny problem może być taki, że pobierzesz jedynie z zewnętrznego źródła, bo oficjalne ze strony microsoftu nie zezwala na pobranie przy użyciu klucza OEM.

Najważniejsze to nie podawanie klucza podczas instalacji, wprowadź go dopiero podczas aktywacji online.

Przerabiam to dzień w dzień.

Aby na 100% uniknąć ew. problemów, polecam modyfikację instalki poprzez skasowanie (pozwoli wybrać edycję podczas instalacji) lub modyfikację pliku ei.cfg

np.

_[EditionID]

  • dostępne opcje: Starter (tylko 32-bit), HomeBasic, HomePremium, Professional, Ultimate_