Czyszczenie aplikacji [Android]


(Kot Lau) #1

Hej, jakie aplikacje do zatrzymywania włączających się i żrących baterię programów polecacie? Właśnie przesiadłem się z gingera na 4.4. Na starym systemie miałem Advanced Task Killera i kosił wszystko ładnie. Nawet jak coś jakimś cudem się włączyło, to co 30 minut auto kill załatwiał temat. Na nowym nie działa już tak dobrze - funkcja auto w ogóle nie działa (?) a "zabite" appki i tak dalej są włączone. Czyli nie robi nic w zasadzie. Mam też battery doctora, który ma funkcję Optymalizuj. Mniej więcej chodzi o to samo, ale ta sama historia - optymalizuję i już za chwilę te same żrące baterię appki działają w tle. Nie chcę za każdym razem wyłączyć manualnie w ustawieniach - po to mam aplikację, żeby robiła to za mnie. Battery doctor i Clean Master mają tylko przyjemną animację, która sugeruje kolorowo ile to właśnie zaoszczędziłęm czasu albu RAMu, ale tak naprawdę to nic z tego nie wynika... Także kicha :stuck_out_tongue:


(Laptop Comp Service) #2

Jak masz Roota na telefonie to polecam xposed framework i zainstaluj sobie Greenify…

Ogolnie jednak lepiej jest przesiasc sie na custom roma i wowczas one maja wbudowane opcje ktore robia wszystko za ciebie.


(Kot Lau) #3

Kurde, nie chciałem na razie kombinować ze zmianą systemu, bo się boje gwarancję stracić. Coś bez roota da się wymyślić?


#4

Powiem Ci tak. Mam LG z Androidem 4.4.2 KK. Od samego początku z aplikacji używam tylko i wyłącznie Greenify - root nie jest wymagany, jak i CCleaner, który robi swoje. Żadnych aplikacje typu Task Killer nie instaluję i też nie instaluj, jak i “coś” do niby optymalizacji baterii. Takie aplikacje to tylko bajka, jeśli chodzi o baterię i optymalizację. Natomiast, Task Killer wybudza aplikacje, pomimo tego, że widzisz, że nie wybudza. Jeśli chcesz zaoszczędzić baterie, to oczywiście Greenify zainstaluj (w wersji darmowej na Google Play), który to wyłącza aplikacje działające w tle i te, co by powodowały “drżenie”, czy też spadek baterii. 


(Laptop Comp Service) #5

Gwarancji nie powinienes stracic… Tak dlugo jak do Stock-u wrocisz…


(Myszka12316) #6

Ja używam CC leaner i jest ok