Czyszczenie dysku C, co zajmuje tyle miejsca?

Witam serdecznie,

 

mam problem z dyskiem C: otóż dysk C to 48,8 GB, z czego wolnego miejsca to tylko 12,7 GB, i nie mogę znaleźć przyczyny co tak dużo zajmuje mi miejsce, zainstalowany jest windows 7 32bit, wszystko wyczyszczone CCleanerem otwierając dysk C zaznaczam wszystkie foldery i sprawdzam ich wagę i pokazuję 31,7 GB, więc z prostego rachunku wynika że gdzieś zniknęło prawie 5 GB, a z drugiej strony to jak skutecznie wyczyścić system z tego syfu, bo przecież prawie 32 GB zajmujący system to chyba dużo? całkowity rozmiar zainstalowanych programów to ok 5 GB przynajmniej tak pokazuje program revo uninstaller, proszę o jakąś skuteczną metodę na ten problem, dziękuje i pozdrawiam!

sprawdź sobie przy pomocy tego programiku 

 

http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffer,Program,Windows,37537.html

Warto też wykonać to: wyłączyć tymczasowo całkowicie Przywracanie systemu, restart, włączyć z powrotem ale tylko dla partycji C (czyli systemowej, na innych partycjach wyłączyć!), ustawić “użycie miejsca na dysku” dla tej partycji na ok. 1000 MB i utworzyć bieżący punkt przywracania;

Można też ograniczyć miejsce dla “Kosz”.

Zmniejszenie pagefile.sys także pozwala “odzyskac” miejsca na dysku.

Właśnie wyczyściłam komputer ze zbędnych plików dzięki super instrukcji. Pozdrawiam.