Czyszczenie folderu Temp

Witam.

Dziś podczas normalnej pracy na komputerze wystąpił u mnie BSOD (Kernel-Power ID 41), a przyczyną (jak podał Dziennik zdarzeń) jest plik z folderu “Temp”. Moja pytanie - czy mogę go wyczyścić i czy nie uszkodzi to mojego systemu? Wiem że w XP można to było zrobić, ale przeskanowałem folder programem AVG Free i stoi tam ponad 100000 plików! AVG nie wykrył wirusów.

Pozdrawiam

radbarz

radbarz , bez obaw możesz go wyczyścić.

Dzięki, z tego co czytałem to są to tylko pliki tymczasowe i często między nimi znajdują się wirusy…

Witaj. Aby system działał stabilnie i szybko, należy choćby raz w tygodniu:

  • przeskanować antywirusem

  • oczyścić rejestr

  • usunąć zbędne pliki

  • defragmentować dyski

Można używać do tego:

  • CCleanner

  • Vise disk cleanner

  • Vise registry cleanner

  • Win Ultilities

  • TuneUp

  • jv 16 Power Tools 2009 ( darmowy )

Pozdrawiam

Ja usuwam nie potrzebne programy z autostartu za pomocą RegCleaner, antywir sam skanuje komputer.

A co masz na myśli? Podziel się wiedzą z nami, może też ustrzeżemy się jakiegoś nieszczęścia.

…głupoty… xD

radbarz , :O.

Takich głupot się jeszcze nigdy nie naczytałem. :o

Od dawna używam CCleaner - darmowy z polskim interfejsem - nigdy nie miałem z jego powodu problemów, zarówno pod XP jak i teraz pod Win7 64bit. Czyści pliki tymczasowe, historię przeglądanych stron itp,itd. Czyszcząc rejestr nie robiłem nigdy kopii zapasowej i zawsze było o.k. Program daje wgląd do autostartu i umożliwia zablokowanie lub całkowite usunięcie z autostartu nipotrzebnej pozycji.

Odnośnie defragmentacji - ginące i migrujące pliki ??? - nie doświadczyłem tego od 20 lat użytkowania PC.

Pozdrawiam …

radbarz , defragmentować dysk możesz nawet klika razy dziennie i żaden plik nie zmieni położenia w folderze, a tym bardziej nie zaginie.

Polecam PandaCloudAntivirus ,MalwarebytesAntimalware

Raz w tygodniu ? ,bez przesady…

Racja, raz na dwa miesiące wystarczy…

Albo i tak .No niech będzie już ten raz na miesiąc :slight_smile:

TuneUp zadba o wszystko sam (tzw. czyszczenie jednym przyciskiem). Wystarczy skonfigurować go żeby co tydzień sam przeprowadził konserwację. Polecam ten program. Sam osobiście używam go od wersji 2007.