Czyszczenie głowicy drukarki z poziomu systemu - Vista

Musiałbym wyczyścić głowicę drukarki, ale z poziomu systemu (sterownika). Nie instalowałem dodatkowego oprogramowania od drukarki HP, po prostu podłączyłem a Vista sama odnalazła sterowniki. W XP pamiętam że można było to zrobić w narzędziach systemowych. Jak zrobić to w Viście ? :wink: Z góry dziękuję za pomoc.

Sterowniki wbudowane w system z reguły zapewniają tylko podstawową funkcjonalność urządzenia. Więc - jeżeli chcesz/musisz korzystać z zaawansowanych funkcji urządzenia czy sterownika do niego - musisz zainstalować oprogramowanie producenta sprzętu.

Tyle, że w przypadku tandemu Vista - HP wypada życzyć Ci dużej dawki powodzenia :). Zwłaszcza jeżeli ta drukarka to jakiś starszy, nie produkowany już model. HP (podobnie jak wielu innych ale ci ostatni zwłaszcza, przynajmniej wg tego co widzę) “olewają” użytkowników swoich starszych produktów i prowadzą politykę “kup nowy sprzęt albo spadaj na drzewo i ciesz się, że to co masz działa chociaż w podstawowym zakresie”.

No ta drukarka nie jest jakaś wiekowa, ale sterowniki oprogramowanie HP jak instalowałem na początku nie chciało zadziałać. Zobaczę teraz czy są już jakieś aktualizacje i czy te sterowniki/oprogramowanie jest kompatybilne z Vistą. Ale dziwi mnie to, że w XP mogłem ustawić czyszczenie głowicy, też nie instalując sterownika od HP a w Viście nie mogę znaleźć tej opcji. A może jej nie ma ? :wink:

michnt , jaki model drukarki konkretnie posiadasz ??

HP PSC 1315