Czyszczenie klawiatury

(Adampigan) #1

jak ją wyczyścić?odkręcam srubki z jej tyłu i ściągam tą listwe ale czy mi czasem klawisze nie powypadają?

(fiesta) #2

Nie bo są osadzone na zaczepach w "przedniej" części klawiatury. (Jak by było inaczaj można by było klawisze bez problemu wyciągać bez rozbierania klawiatury). 8)

(lazikar) #3

Same gumki wypadną . Klawisze nie. :slight_smile:

(Przemoxmx) #4

ja jak swoja czyscilem to wkladalem srubokret pod przycisk i podwarzałem i juz wyskakiwał :slight_smile:

(Jas Mo) #5

Zerknij

http://www.forum.pobieralnia.pl/viewtopic.php?t=118

(aju) #6

i właśnie tak trzeba. Najlepiej wyjąć wszystkie przyciski "z frontu" przeczyścic a potem wszystko powkładać z powrotem. Rozkręcanie klawiatury w tym przypadku na niewiele się zda :!:

(M a x) #7

Rozkręcałem juz z pare set klawiatur róznego rodzaju cóz taka praca ale stwierdzam jedno jezeli nie jest czymś zalana to nie ma potrzeby jej rozbierać bo jest czysta w srodku , wystarczy kupić spręzone powietrze cieniutki płaski pendzelek obrócić ją klawiszami w dół i przedmuchać i przependzlować miedzy klawiszami , nie polecam sciagania klawiszy ponieważ uszkadzają sie zaczepy i pózniej podczas pisania wypadają z korpusu klawiatury. Jezeli już się zdaży ze coś sie nam tam dostało czy to coca cola heheheh czy woda z kwiatków i takie miałem przypadki nawet kawa ,to wyłączamy koputer odrazu i wypinamy ją i przystępujemy do rozbiórki nalerzy przygotować coś w rodzaju pudełka na wkręty i na gumki jeżeli jest taki model ,nowsze klawiatury zaopatrzone są w membrany gumowe tak, że nam sie nic nie rozsypie. Po rozpołowieniu wyciagąmy martyce przewodzącą , gumki lub membrane i korpus wraz z kalwiszami myjemy pod bierzącą letnią wodą używając to tego miękkiej szczoteczki do rąk i mydła lub szamponu ,dokładnie spłukujemy i suszymy mozna to zrobić za pomoca szuszarki do włosów . Pod wodą mozemy też umyć gumki i membrane,reszte to znaczy matryce czyścimy delikaną szmatką żadnym spirytusem po zmyjemy warstwe przewodzącą i pózniej klawiatura nam nie będzie stykały. Po tej czynnosci zaczynamy składać klawiature w odwrotnej kolejności to tyle .