Czyszczenie kompa z kurzu-jak czesto

jak w temacie komp był czyszczony ok 1,5 roku temu. chodzi ok ale pytam dla pewności

Czas go wyczyścić. Warto zajrzeć nawet do zasilacza. Jeżeli w pokoju dość szybko zbiera się kurz, to warto czyścić co mniej więcej 3 miesiące. Wszystko w zależności od potrzeb.

przedmuchaj i się odsuwaj :wink: kompa czyść co 3 miesiące najlepiej :wink: bo potem wiatraczki wolniej chodzą i jest większa temperatura podzespołów a potem restart :stuck_out_tongue: warto czyścić bo potem może ci się komp wyłączyć przy pisaniu/malowaniu/graniu :slight_smile:

a taki zwykły pendzelek wystarczy? no i odkurzacz oczywiście!

Z odkurzaczem radzę uważać. Pędzelek może być, ale musi być czysty (nie używaj go do innych rzeczy) i dobrze, aby miał miękkie włosie.

Podczas czyszczenia, zwróć uwagę na wentylator na procesorze. Spróbuj go wyczyścić od strony radiatora. Od wewnętrznej strony zbiera się dość dużo kurzu.

//EDIT

I przed otwarciem obudowy, dotknij czegoś uziemionego, aby odprowadzić ładunek elektrostatyczny.

polecam sprężone powietrze - przydaje się bo odkurzaczem wszystkiego nie odkurzysz :smiley:

ale jak krzywo naciśnie to cieknie ciecz podobno :wink:

pomyśl… jak wsiorbie ci coś na płycie (chociażby zworkę, to w najlepszym przypadku) to potem będziesz miał :stuck_out_tongue:

Ja czyszczę co dwa miesiące odkurzacz i patyczki do uszu .Znajomy kiedyś myślał że ma zepsuty komputer zaniósł do serwisu

bo był na gwarancji wystarczyły 3 - miesiące z początku podejrzewali poważną usterkę ale odkurzyli i komputer ożył , więc warto odkurzać .

czyli raczej używać odkurzacza do tego co spadnie z płyty głównej.

jeszcze jedna prośba o odpowiedź na moje inne pytanko

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=278132

Poczytaj tu

viewtopic.php?f=22&t=274625

ale nie tam odpowiedzi na moje pytanie(albo jej nie widzę)

Edycja

zabrałem się w końcu za wyczyszczenie kompa. Nie mam napuchniętych kondensatorków. Mam dwa wiatraczki(jeden ka CPU a drugi z tyłu obudowy - koło karty graficznej) były dość brudne. teraz komp chodzi dużo ciszej. Dziękuje wszystkim za rady - aha użyłem tylko pędzelka i własnej dmuchawki w postaci ust a to co spadło znalazło się w odkurzaczu.

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Mam taki zasilacz: Altis 300 W

Możecie mi coś na jego temat powiedzieć?

Chiny…? :stuck_out_tongue:

A jaki masz konfig kompa? Ja bym się bał takie coś trzymać ;s

Kup sobie MC 350W/400W , AmacroX Warrior’a 450 lub jakiś pentagram. (100-150zł)

semprom 3000(1,8 ghz) 512 ramu i grafa 64 mb. nic szczególnego. jak dla mnie wystarczy

A na zasilacz mam jeszcze 1,5 roku gwarancji :smiley:

Eee to ten zasilacz powinien przy takim sprzęcie wytrwać :stuck_out_tongue: nie jest to jakaś super maszynka :stuck_out_tongue:

ale gwarancję ma na zasiłkę… a jak zasiłka się spali to zabiera ze sobą mobo i ew. coś jeszcze (dysk, grafa itd.)

radzę wsadzić chociażby modecom MC-350 za 70zł :wink:

Albo chociażby to:

http://www.allegro.pl/item449516993_pro … 24pin.html

fakt, w sumie by wystarczył fortron :wink: