Czyszczenie komputera przed sprzedażą

Witam

 

Chciałbym wyczyścić swojego starego Acer’a przed sprzedażą, tak aby kupujący nie otrzymał moich danych, haseł, i.t.p.

 

Jak to zrobić (jakie dodatkowe rozszerzenia zastosować) w programie CCleaner lub SlimCleaner ?

Może znacie jeszcze jakieś dodatkowe sposoby ?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

K

Cześć,

 

Jeżeli laptop posiada preinstalowany system to przywróć go do stanu fabrycznego.

Ma system XP, sorry ale jestem laikiem - co to znaczy preinstalowany ? i jak go przywrócić do stanu fabrycznego

Proponuje rozebrać sprężone powietrze i wyczyscić tez z kurzu.A dysk wyzerować i zainstalować od nowa system na który masz legalność czyli win Xp.Inne wyjście sprzedać bez dysku jeżeli masz tam jakieś super tajne dane.Przywrócenie do stanu fabrycznego polega na ponownym wgraniu systemu operacyjnego czyli Xp w twoim przypadku z partycji recovery jeżeli ją masz wgraną na dysk swojego laptopa lub z płyty recovery ktorą powinieneś dostać przy kupnie,lub powinieneś zrobić sobie kopie systepmu po kupnie laptopa na własnych płytach.To tak z grubsza.Jak nie umisz to poprosić kogoś kto się na tym zna.Bo dla laika nie jest to takie proste.

Pozdrawiam.

 

Co to znaczy “rozebrać sprężone powietrze”?

 

A wracając do tematu, włóż do napędu nośnik z systemem i gdy komputer zapyta o to, gdzie zainstalować system, wymaż wszystkie dyski, usuń partycje etc.

Wcześniej miałem laptopa, teraz mam netbook’a i w żadnym z nich nie było opcji formatowania, tylko reinstalacja systemu. Jeżeli nie masz płyty z Windows, to prawdopodobnie instalacja świeżej kopii z ukrytej partycji, jest możliwa po naciśnięciu klawisza funkcyjnego, tj. F1-F12, przy starcie komputera.