Czyszczenie komputera sprężarką

Witam.

W związku z faaaalą upałów, myślę, że nie tylko mój komputer góruje w szczytowych temperaturach. W pokoju temp jest wyższa o ponad 10 stopni…Normalną rzeczą jest, że komputer będzie nagrzewał się niemiłosiernie ( sciągnąłem nawet boczną ścianke, mimo, że mam dodatkowy wentylator - efekt? Chłodniej, ale DALEJ gorąca obudowa ). Dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby przeczyścić sprzęt. Wkońcu jest troche kurzu, rzekłbym, że nawet sporo, a zawsze to jakaś ulga i kilka- kilkanaście stopni mniej. Mam w domu sprężarkę do pompowania kół do rowerów, samochodów itd. Czy taką sprężarkę można użyć do wydmuchania kurzu z kompnentów komputera i wiatraczków ( również z zasilacza ) ? Zdaję sobie sprawe, że najlepiej zrobić to gdzieś na świeżym powietrzy z włączonym odkurzaczem żeby od razu zebrać kurz. Liczę na jakieś sugestie. POZDRAWIAM :slight_smile:

Hej,

vaugh , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Tak, myślę, że spokojnie można. W sumie zasada działania taka sama jak sprężonego powietrza - tyle że butelka nieco bardziej pojemna. :slight_smile:

Skoro na świeżym powietrzu, to po co odkurzacz. Niech sobie kurz polata. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko że ta sprężarka chyba jest chłodzona olejem i podobno takich sie nie używa, a róźne opinie widziałem. Wiecie coś na ten temat?

Hej,

No to trzeba to koniecznie sprawdzić. Z drugiej strony nie ważne, czym jest chłodzone urządzenie, bo i tak, jeśli sprzęt jest sprawny, to nic nie powinno przedostawać się do tłoczonego powietrza - z wylotu powinno wydostawać się tylko sprężone powietrze, bez żadnych dodatków.

Oczywiście jeszcze jedno warto zauważyć - żeby nie przedobrzyć z siłą nadmuchu, by nie zatrzeć łożyska bądź nie spowodować innych uszkodzeń - generalnie wszystko z wyczuciem. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus