Czyszczenie komputera sprężonym powietrzem

Witam,

Mam pytanie czy bezpiecznie mogę wyczyścić wnętrze komputera tj. wiatraczki, płytę główną i wszystkie zakamarki przy pomocy

takiego powietrza sprężonego - http://www.allegro.pl/item696940711_mic … e_400.html ?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Tak

Można ale nie ma sensu wydawać kasy - odkurzacz i pędzelek z dłuższym włosiem sprawdza się idealnie.

Przy nieumiejętnym czyszczeniu sprężonym powietrzem z takiego pojemnika, może dojść na czyszczonych elementach do kondensacji pary wodnej z otoczenia a do czego to może doprowadzić chyba nie muszę tłumaczyć.

Jeśli chcesz wyczyścić wnętrze całego komputera dość długo nie czyszczonego to przy czyszczeniu sprężonym powietrzem będziesz miał chmurę kurzu wokół kompa a i tak jego resztę kurzu trzeba odkurzaczem wyciągnąć.

Ale przecież w serwisach czyszczą elektronikę przy pomocy sprężonego powietrza ?

Nie tylko, odkurzacze przy większym czyszczeniu też są w użyciu. Sprężone powietrze z takiego pojemnika jest dobre jak chcesz wyczyścić małe elementy lub np. kartę graficzną wyjętą z komputera. Serwisy mają też małe sprężarki na wyposażeniu, bo powietrze z takiego pojemnika na wiele większych i częstych czyszczeń nie wystarczy. Do tego w tym pojemniku powietrze jest pod dużym ciśnieniem, przy rozprężaniu bardzo się schładza co doprowadzić może do kondensacji pary wodnej.

Do gruntownego czyszczenia kompa nigdy bym tego nie użył - tylko odkurzacz i pędzelek.

Ja używam sprężonego powietrza do czyszczenia głównie radiatora na procesorze, resztę załatwiam odkurzaczem.

cedar dobrze pisze, a dodatkowo radiatory można pozdejmować i wymyć normalnie pod bieżącą wodą (jeżeli się ma nową dobrą pastę termoprzewodzącą do założenia). Jeżeli nie ma, to wentylatory pozdejmować i odkurzaczem wyciągnąć ile się da.