Czyszczenie laptopa

Witam, jak w temacie chciałbym oddać gdzieś laptopa w celu jego przeczyszczenia, mam problem ponieważ laptop ma już 4 lata, chodzi zdumiewająco głośno, wiatrak pędzi i zagłusza ludzkie myśli.

 

Co powinienem zlecić w serwisie oprócz jego przeczyszczenia ? Czy należy przy tym wymienić jakieś części?

Jaki jest koszt takiej usługi i czy daje ona efekty na długo ?

 

Pozdrawiam

No jeżeli laptop jak i wszystkie jego podzespoły dzialają bezproblemowo, to raczej nie ma sensu jakakolwiek wymiana.

W sumie nie sprecyzowałem :slight_smile: Chodzi mi o części układu chłodzenia

Ewentualnie sprawdzić stan wiatraczka czy nie ma jakiś luzów lub innych jakiś śladów zużycia. I ewentualnie jeżeli zajdzie taka konieczność wymienić pastę termoprzewodzącą na procku.

Sam spróbuj oczyścić. Kup sprężone powietrze w sprayu i przedmuchaj głównie ten wylot od procka. Na 99% tak wygląda Twoje chłodzenie bez rozkręcania spróbuj przedmuchać.

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31356/laptop-kurz-2_660x494.jpeg

 

Ten wlot z boku zależnie od laptopa

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/detailluefter_01.jpg

 

Swego czasu próbowałem działać sprężonym powietrzem, nawet raz odkurzaczem, ale dało to jedynie małe i chwilowe efekty. Teraz kiedy przeglądam jakąś strone jest w miarę ok, słychać go, ale delikatnie,  ale jak tylko otworze jeszcze jakiś inny program lub kilka kart w przeglądarce to zaczyna szumieć niemiłosiernie, tak jakby miał za chwilkę odlecieć z biurka. Laptopy znajomych są praktycznie bezdźwięczne, nawet podczas pracy w porównaniu do mojego. Zastanawiam się czy to nie kwestia modelu, mam HP Pavilion dv6, 15,6 cala

Daj screena z HWInfo z Sensors odpal kilka kart jak zacznie szumieć zrób screena.

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_430.exe

 

 

Czyszczenia laptopa to nic trudnego.

http://www.youtube.com/watch?v=uE6h0RiPFA8

W załączniku przesyłam screen zrobiony zaraz po tym jak zaczął chodzić głośniej

post-212336-0-80992200-1388272598_thumb.

Procek się bardzo grzeje tak samo układ grafiki. Jak się nie czujesz na siłach samemu nie czyść oddaj do serwisu. Nie ma żartów przy takich temperaturach możesz trwale go uszkodzić a co by było po odpaleniu jakiejś gry strach pomyśleć :slight_smile:

Tez mam HP DV6 i mimo czyszczenia, problem jest taki ze bardzo głośno chodzi przy obciążeniu (np gry online). Jedyna rada to używać podstawki chłodzącej; chłodny laptop to rzadziej będzie się włączało chłodzenie.

Szczerze to jestem nim strasznie zawiedziony, mam go już jakiś czas, zepsuł się już dwa razy, oczywiście po upływie gwarancji.  To raczej ostatnia rzecz jaką mam z tej firmy :slight_smile:  Laptopy znajomych w podobnym wieku są cichutkie i praktycznie bezawaryjne, są to Delle, Acer, lenovo a tu droższy w tym czasie hp taka kicha :wink:

 

 

co do podkładek do niego, możecie coś polecić ??  Obecnie stoi na podkładce drewnianej lub biurku

Sprężone powietrze nie bardzo pomoże jak laptop 4 lata nie był czyszczony.Bo kurz zostanie wepchnięty w odręb pracy wentylatora.Prawdopodobnie masz niezłego kłaka między wentylatorem a grillem gdzie się wydostaje gorące powietrze,warto także już zmienić pastę termoprzewodzącą .

 

Pozdrawiam