Czyszczenie laptopa


(Pilch Adrian) #1

Witam, jak w temacie chciałbym oddać gdzieś laptopa w celu jego przeczyszczenia, mam problem ponieważ laptop ma już 4 lata, chodzi zdumiewająco głośno, wiatrak pędzi i zagłusza ludzkie myśli.

 

Co powinienem zlecić w serwisie oprócz jego przeczyszczenia ? Czy należy przy tym wymienić jakieś części?

Jaki jest koszt takiej usługi i czy daje ona efekty na długo ?

 

Pozdrawiam


(Pablo79) #2

No jeżeli laptop jak i wszystkie jego podzespoły dzialają bezproblemowo, to raczej nie ma sensu jakakolwiek wymiana.


(Pilch Adrian) #3

W sumie nie sprecyzowałem :slight_smile: Chodzi mi o części układu chłodzenia


(Pablo79) #4

Ewentualnie sprawdzić stan wiatraczka czy nie ma jakiś luzów lub innych jakiś śladów zużycia. I ewentualnie jeżeli zajdzie taka konieczność wymienić pastę termoprzewodzącą na procku.


(mrFreeze) #5

Sam spróbuj oczyścić. Kup sprężone powietrze w sprayu i przedmuchaj głównie ten wylot od procka. Na 99% tak wygląda Twoje chłodzenie bez rozkręcania spróbuj przedmuchać.

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31356/laptop-kurz-2_660x494.jpeg

 

Ten wlot z boku zależnie od laptopa

http://www.notebookcheck.pl/fileadmin/_migrated/pics/detailluefter_01.jpg


(Pilch Adrian) #6

 

Swego czasu próbowałem działać sprężonym powietrzem, nawet raz odkurzaczem, ale dało to jedynie małe i chwilowe efekty. Teraz kiedy przeglądam jakąś strone jest w miarę ok, słychać go, ale delikatnie,  ale jak tylko otworze jeszcze jakiś inny program lub kilka kart w przeglądarce to zaczyna szumieć niemiłosiernie, tak jakby miał za chwilkę odlecieć z biurka. Laptopy znajomych są praktycznie bezdźwięczne, nawet podczas pracy w porównaniu do mojego. Zastanawiam się czy to nie kwestia modelu, mam HP Pavilion dv6, 15,6 cala


(mrFreeze) #7

Daj screena z HWInfo z Sensors odpal kilka kart jak zacznie szumieć zrób screena.

http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/hw32_430.exe

 

 

Czyszczenia laptopa to nic trudnego.

http://www.youtube.com/watch?v=uE6h0RiPFA8


(Pilch Adrian) #8

W załączniku przesyłam screen zrobiony zaraz po tym jak zaczął chodzić głośniej

post-212336-0-80992200-1388272598_thumb.


(mrFreeze) #9

Procek się bardzo grzeje tak samo układ grafiki. Jak się nie czujesz na siłach samemu nie czyść oddaj do serwisu. Nie ma żartów przy takich temperaturach możesz trwale go uszkodzić a co by było po odpaleniu jakiejś gry strach pomyśleć :slight_smile:


(Swietlikk) #10

Tez mam HP DV6 i mimo czyszczenia, problem jest taki ze bardzo głośno chodzi przy obciążeniu (np gry online). Jedyna rada to używać podstawki chłodzącej; chłodny laptop to rzadziej będzie się włączało chłodzenie.


(Pilch Adrian) #11

Szczerze to jestem nim strasznie zawiedziony, mam go już jakiś czas, zepsuł się już dwa razy, oczywiście po upływie gwarancji.  To raczej ostatnia rzecz jaką mam z tej firmy :slight_smile:  Laptopy znajomych w podobnym wieku są cichutkie i praktycznie bezawaryjne, są to Delle, Acer, lenovo a tu droższy w tym czasie hp taka kicha :wink:

 

 

co do podkładek do niego, możecie coś polecić ??  Obecnie stoi na podkładce drewnianej lub biurku


(Gural7) #12

Sprężone powietrze nie bardzo pomoże jak laptop 4 lata nie był czyszczony.Bo kurz zostanie wepchnięty w odręb pracy wentylatora.Prawdopodobnie masz niezłego kłaka między wentylatorem a grillem gdzie się wydostaje gorące powietrze,warto także już zmienić pastę termoprzewodzącą .

 

Pozdrawiam