Czyszczenie laptopa

Witam!

Mam pytanie. Nigdy wcześniej nie czyscilem laptopa, ale chciałbym wiedzieć czy mogę to zrobic bez wymiany pasty i thermopadu. Bo chciałbym to wszystko rozkręcić i wtedy tez narusze trochę pastę i thermopad i czy jeśli to znowu skrece to wszystko bedzie ok?

To są elementy, które należy wymienić w przypadku demontażu. Czyścisz aby polepszyć oddawanie ciepła, nie wymieniając tych elementów możesz sytuacje jeszcze pogorszyć. Jeśli nie masz zamiaru ich wymieniać, to po prostu tylko wyczyść wszystko z kurzu bez odkręcania radiatora z procesora/chipsetu

Z tego co wiem to można przeczyścić sprężonym powietrzem. Ale ja mam jeszcze jedno pytanie. Otóż mój laptop to Lenovo z710 i zdecydowałem się na zmienienie pasty, ale tylko pasty. I jak otworzyłem laptopa od tyłu (tylko żeby zobaczyć jak to wygląda) to są tam tak jakby dwa miejsca na nałożenie tej pasty - wydaje mi się, że to grafika i procesor, ale nie wiem czy będzie mi potrzebny też termopad, czy śmiało mogę kupić tylko pastę i tyle. Bo jak już to zdejmę to  trzeba będzie wszystko wymienić, a wolę żeby nie okazało się, że potrzebny będzie też termopad. Można to jakoś sprawdzić, bo w internecie nigdzie nie widziałem informacji o tym konkretnym laptope, a jak oglądałem jak inni zmieniali pastę to nie było tam termopada.

Termopad pewnie byś zobaczył, bo zazwyczaj stosuje się go w miejscach, gdzie są większe szpary.

Jeżeli okaże się, że jednak takowy się tam znajduje, to po prostu zastosuj stary, ale dokładnie w tym samym miejscu.

Pasta, trochę alkoholu, sprężone powietrze, pędzelek i oczywiście śrubokręt powinny wystarczyć.

Przy czyszczeniu cpu/gpu i późniejszym dokręcaniu, uważaj by ich nie ukruszyć, bo nie są niczym zabezpieczone jak w komputerze stacjonarnym, a przy nakładaniu pasty rób to oszczędnie i upewnij się, że nie ubabrałeś nią czegoś poza czipami, bo niektóre pasty przewodzą prąd.

Ok, dzieki. Zastosuje sie do rad.