Czyszczenie laseru w nagrywarce

(Kriss1999) #1

Kiedys slyszalem plotke ze plyty czyszczace sa tylko do napedow cd-rom i nie powinno sie czyscic tym sposobem laseru w nagrce bo moze doprowadzic to do uszkodzenia go.

czy to jest prawda?

(JNJN) #2

Raczej nie - warunek używaj firmowych płyt do czyszczenia napędów.

Ja używam od lat i nie ma problemów - nie bawię się w rozbieranie napędu,ale jak masz zdolności to wyczyść laser ręcznie,patyczek do uszu i np spirytus kosmetyczny,denaturat - nie stosuj środków żrących,najpierw usuń kurz z napędu(odkurzacz,sprężone powietrze),później czyść delikatnie laser i wytrzej suchym patyczkiem do sucha laser aby nic nie zostało na nim żadne plamy,kurz i inne - ma się soczewka lasera błyszczeć.

(zciwo) #3

Jeśli będziesz nieostrożny to możesz rozregulować laser i do serwisu

(Kriss1999) #4

Na chwile obecna nagrywarka nagrywa ale nie potrafi tego odczytac bo na innym sprzecie wypalone plyty dzialaja

(Adarek) #5

To znak że jest coś znią nie tak. Sprawdzałeś na firmowych płytach ??

Może tu pomuc wymiana Biosu nagrywarki ( bo nie rozpoznaje nowszych wydań płyt), zmiana programu nagrywającego, obnizenie prędkości nagrywania ,sposobu nagrywania i tid.

Albo jej wymiana. Ile na lat ??

:slight_smile:

(Kriss1999) #6

Obnizenie predkosci nagrywania, nic nie daje

Pojawil sie kolejny matrix

nagralem dane na innej nagrywarce wlozylem plytke do nagrywarki o ktorej mowa w temacie i odziwo dobrze ja odczytuje.

plyty tloczone takze odczytuje dobrze

Po przeczyszczeniu jej plyta czyszczaca nadal wystepuje ten sam problem

mam wrazenie jakby nagrywarka miala problem z odczytem tylko tego co sama wczesniej nagra ale odziwo te plyty sa dobrze odczytywane na innych napedach.

dodam tez ze czas od wlozenia plyty do odczytania zawartosci jest dosc dlugi