Czyszczenie laseru w nagrywarce

Kiedys slyszalem plotke ze plyty czyszczace sa tylko do napedow cd-rom i nie powinno sie czyscic tym sposobem laseru w nagrce bo moze doprowadzic to do uszkodzenia go.

czy to jest prawda?

Raczej nie - warunek używaj firmowych płyt do czyszczenia napędów.

Ja używam od lat i nie ma problemów - nie bawię się w rozbieranie napędu,ale jak masz zdolności to wyczyść laser ręcznie,patyczek do uszu i np spirytus kosmetyczny,denaturat - nie stosuj środków żrących,najpierw usuń kurz z napędu(odkurzacz,sprężone powietrze),później czyść delikatnie laser i wytrzej suchym patyczkiem do sucha laser aby nic nie zostało na nim żadne plamy,kurz i inne - ma się soczewka lasera błyszczeć.

Jeśli będziesz nieostrożny to możesz rozregulować laser i do serwisu

Na chwile obecna nagrywarka nagrywa ale nie potrafi tego odczytac bo na innym sprzecie wypalone plyty dzialaja

To znak że jest coś znią nie tak. Sprawdzałeś na firmowych płytach ??

Może tu pomuc wymiana Biosu nagrywarki ( bo nie rozpoznaje nowszych wydań płyt), zmiana programu nagrywającego, obnizenie prędkości nagrywania ,sposobu nagrywania i tid.

Albo jej wymiana. Ile na lat ??

:slight_smile:

Obnizenie predkosci nagrywania, nic nie daje

Pojawil sie kolejny matrix

nagralem dane na innej nagrywarce wlozylem plytke do nagrywarki o ktorej mowa w temacie i odziwo dobrze ja odczytuje.

plyty tloczone takze odczytuje dobrze

Po przeczyszczeniu jej plyta czyszczaca nadal wystepuje ten sam problem

mam wrazenie jakby nagrywarka miala problem z odczytem tylko tego co sama wczesniej nagra ale odziwo te plyty sa dobrze odczytywane na innych napedach.

dodam tez ze czas od wlozenia plyty do odczytania zawartosci jest dosc dlugi