Czyszczenie LCD z smug

Od lat czyszczę swój ekran w laptopie chuchając na niego i przecierając delikatnie bardzo miękką szmatką. Gdy się ponownie chucha widać smugi. Rodzice kupili niedawno nowy telewizor i zauważyłem że jak chuchnę na ekran to para jest idealnie rozłożona i nie widać żadnych smug. Dopiero gdybym przetarł wtedy one już tam pozostaną i będzie tak jak na mym ekranie laptopa. Pytanie jest takie jak doprowadzić ekran do takiego stanu (bez smug) by ekran wyglądał jak co dopiero zakupiony?

Ściereczka z mikrofibry - np taka: http://www.janniezbedny.pl/produkty/cie … _rtv2.html :stuck_out_tongue:

Czy ktoś może potwierdzić skuteczność? Zawsze podchodziłem z dystansem do takich ściereczek. Może się mylę.

Nawet producenci TV dorzucają ci ściereczki z mikrofibry do TV… :stuck_out_tongue:

te ściereczki są super polecam!!

Jako, że mieszkam w akademiku to mój monitor naprawdę dużo przechodzi :wink: i gdy przyjeżdżam do domu to zawsze czyszczę monitor dwiema ściereczkami z Biedronki, jedna jest wilgotna (namoczona wodą z płynem) a druga sucha. Przecieram monitor najpierw tą wilgotną i od razu za nią suchą. Efekt, monitor przygotowany na następny rak akademicki :wink:

Chuchaj tylko po ćwiartce spirytusu. Zawierają go płyny do LCD i wtedy jest większa skuteczność.

Jak dla mnie najlepszy jest płyn do mycia szyb + chusteczka higieniczna, tylko że płyn musi być bez alkoholu! ostatnio używałem płyn bodajże z ALDI w takie butelce z zieloną etykietą i doczyściłem wszytko, a mam często bardzo ubrudzony monitor.

Nie znasz się. Sprowadź kogoś po libacji, niech ci na ekran chuchnie. Cały bród sam odpada.