Czyszczenie matrycy led

Witam czym najlepiej czyścić matrycę led, chusteczki nawilżane czy jakieś płyny. Co jest najlepsze (firma, marka).

Dział na luzie, a nie sprzętowy, więc powiem:

W pralce!!!

A matrycy się przede wszystkim nie nie dotyka paluchami - wtedy zwykła bawełniana chusteczka wystarczy do pozbycia się kurzu.

Głównie chodzi mi o plamki np. po kichnięciu suchą ściereczką tego nie wyczyszczę.

Jak to nie, przykładasz chusteczkę do nosa przed kichnięciem… może pudło chusteczek przy monitorze budzi pewne skojarzenia, ale…

A tak poważnie - płyny “do matryc” to zazwyczaj woda destylowana, w najlepszym wypadku z śladowym dodatkiem odtłuszczacza (bo troszke łatwiej idzie i fajnie jak się pieni). Ważniejsza jest delikatność i cierpliwość, oraz usuwanie wilgoci po usunięciu zabrudzeń. Ja zazwyczaj myję na raty - małymi obszarami i od razu wycieram. Gotowaną kranówką też niby można, ale kiedy widzę ilość kamienia w czajniku, to jednak wolę iśc po destylowaną.

 Podsumowując te chusteczki nawilżane i płyny to syf.

A ja używam zwykłego płynu do szyb i dwie czyste miękkie ściereczki. Ważne by płyn w niewielkiej ilości nanosić na jedną, nią rozprowadzić równomiernie płyn po matrycy. Drugą wytrzeć tak, by nie było smug i po kłopocie. W życiu nie miałem żadnych problemów z matrycami.

Kupiłem nowego laptopa i nie chcę go “uszkodzić” A płyn nie może zawierać alkoholu to prawda ?

Tak, alkohol ma inne zastosowanie.

Ja używam do wszystkich swoich elsidików płyn FM:

http://www.katalogfm.com/produkt/preparat-do-mycia-ekranow-lcd-fm

polecam.

Żadnych płynów na alkoholu.

Tylko zapewne jest różnica między lcd a led.

Przepłacasz jakoś ze dwa rzędy wielkości:

obojętne

ten też miałem i jest OK.Jaki byś nie kupił markowy to będzie OK.

Nadal przepłacone. A markowe, to Marek musi sprzedawać?

Już lepsza będzie chusteczka nawilżana dla niemowląt - te muszą być delikatne, a nie mogą być nasączane byle czym.

A dlaczego nie stosować alkoholu?

Troszkę “pogooglałem” i wyczytałem aby wszelakie płyny czy chusteczki były bez alkoholu.

Bo alkohol lubi reagować z różnymi typami tworzyw sztucznych, możesz z matrycy błyszczącej nagle mieć matową xD, ale na pewno nie będzie to dobrze wyglądać ;p.

 Zacznijmy od tego że nie ma czegoś takiego jak matryca LED (a przynajmniej w monitorach i ekranach laptopów). 

Różnica jest taka że matryca LCD jest różnie podświetlana (bo sama w sobie nie świeci).

Obecnie większość matryc LCD ma podświetlanie LED i niektórzy producenci  w celach marketingowych (zmiana technologii na nowszą w celu zachęcenia do zakupu) szumnie je nazywa matrycami LED.

Do poczytania:

http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-rodzaje-matryc-w-monitorach.bhtml