Czyszczenie menu start nowym użytkownikom

Witam

Utworzyłem nowe konto użytkownika z ograniczeniami i chciałbym ustawić na nim dostęp do wybranych aplikacji z menu start a resztę usunąć.

Problem w tym, że z poziomu konta z ograniczeniami tego nie mogę zrobić a z administratora nie chciałbym sobie czegoś usunąć.

Czy istnieje jakieś proste rozwiązanie?

Mam Windowsa XP Pro

Przede wszystkim musisz ustawić odpowiednie uprawnienia dla wybranych plików i katalogów w \Program Files\ bo te będzie dało się nadal odpalać z poziomu menadżera plików - czyli ograniczyć wszystkim dostęp, a zezwolić wybranej grupie użytkowników (np. administratorzy, użytkownicy zaawansowani).

Co do Menu Start dokładnie Ci nie powiem jak to zrobić. Wiem tyle że skróty są umieszczone w jakimś podkatalogu \Documents and Settings\AllUsers… (chyba tak to się nazywa, nie mam Win przed oczyma) i wtedy są widoczne dla wszystkich, lub są w \Documents and Settings\Użytkownik… i wtedy są widoczne dla danego użytkownika. Być może wystarczy przenieść z AllUsers do Użytkownika i będzie ok.

To co wyżej opisałem dotyczy Windowsa XP, ale w 7 zdaje się będzie podobnie wyglądać (inne ścieżki)

Chodzi mi o same skróty. System przy utworzeniu nowego konta przekopiował mi prawie wszystkie skróty z mojego konta. W AllUsers prawie nic niema. Miało by to wyglądać tak ja po instalacji Windowsa. Uprawnienia już nadałem i zablokowałem dostęp do katalogów.

P.S. Jeżeli dobrze rozumiem twoją pierwszą poradę to muszę zmienić uprawnienia dla każdej aplikacji w Program Files.

Dodane 19.02.2012 (N) 12:58

Dzięki ra-v dokładnie przeanalizowałem twoją podpowiedź z AllUsers i działa jak powinno.

Pozdrawiam Igor1948

Temat do zamknięcia.