Czyszczenie monitora LCD środkami chemicznymi

Czytałem gdzieś, że do mycia monitorów są tam jakieś środki. Tyle, że te którymi ja czyściłem, zamiast czyścić, tworzą smugi. Ostatnio miarka się przebrała i wziąłem jeden z tych co w reklamie czyszczą szyby bez smug i zwykłą chusteczkę higieniczną. Efekt: parę machnięć i monitor jak nowy. I teraz tu moje pytanie: Czy mogę w ten sposób czyścić monitor? Czy nie przeżre to matrycy? Z góry dziękuję.

pewnie, że możesz. Sam tak robię. I moim zdaniem te chusteczki do matryc są gorsze od chusteczek higienicznych i wody.

http://serwis.v24.pl/czyszczenie_lcd.html

Specjalne środki(husteczki nasączone ,spraie itp.) do “czyszczenia” matryc ,są do błyszczących i do matowych , trzeba zwracać uwage jaki się kupuje , pozatym tym że te środki myją matryce to głównym zadaniem takiego środka jest utwożenie na matrycy cieniutkiej warstwy ochronnej i antystatycznej nie powodującej przyciąganie kurzu , i druga sprawa nie kupować środków uniwersalnych bo to one zazwyczaj pozostawiają nierównomierną warstwe widoczną jako “mazy/smugi”

Generalnie do paneli LCD, najlepszym z dotychczasowych środków jakie miałem przyjemność, albo nieprzyjemność używać, jest ten. Po prostu rewelacja, po przejechaniu monitorka - nówka. Ale wspomniana chusteczka i woda też wiele miesięcy mi wystarczały :slight_smile: Oprócz chusteczki dobrze czyści się też 100% bawełną lekko zwilżoną.

Pozdrawiam :wink: