Czyszczenie monitora LCD

Witam,

chciałbym zapytać czym czyścić ekran monitora LCD. Posiadam sobie taki monitor:

http://www.lge.com/products/model/detail/l1970hr_1_6.jhtml

Mam na nim ze 2 smugi, i odbity palec. Chciałby to wyczyścić jednak mam pewne obawy.

Kiedyś kupiłem sobie chusteczki do czyszczenia LCD, kineskopów, ekranów skanera itp:

http://allegro.pl/item337070700_fellowes_sciereczki_do_czyszczenia_100_szt.html

i poruszony swoimi obawami postanowiłem je najpierw wypróbować na starym kineskopie, który przeznaczony był na śmietnik. Przetarłem go tymi ścierkami i… ścierki pozostawiły takie tłuste smugi, które nie chciały zejść ani suchą ani mokrą szmatką. Dlatego wyobrażam sobie co by się stało z moim LCD.

Idź do sklepu optycznego i kup ścierki do czyszczenia okularów. A nie żadne tłuste. Ścierka musi być sucha.

ja używam chusteczek higienicznych + płyn do mycia szyb. Płynu mało i nie bezpośrednio na ekran a na chusteczkę i delikatnie wycieram.

ciepła woda z płynem do naczyń miękka ściereczka zamoczone w tej wodzie z płynem wykręcona niemal do sucha i czyścisz ekran :Dnie uszkodzisz tym monitora i cały syf schodzi jak trzeba :slight_smile:

nawet producenci zalecają tą metodę czyszczenia np tak jest napisane w instrukcji obsługi do mojego TV LCD LG

Chusteczki(ściereczki czy jak kto woli) mikrofazowe + jakiś płyn (do szyb).

No właśnie się boję, że jak zmoczę ściereczkę to na monitorze mi zostaną takie plamy jak wcześniej.

A suchą to niestety odbite palce nie zejdą.

Możesz coś takiego kupić lub podobny środek czyszczący w sklepie komputerowym do LCD + mikrofaze do wytarcia i będzie gót.

Nie wycierajcie takim szajsem. Najlepsza jest odtłuszczająca ścierka do czyszczenia okularów.

:expressionless:

Wiesz ale mikrofaza to się okulary wyciera i nie wiem occb…

Pianka do czyszczenia w aerozolu + ręcznik papierowy.

Dobrze wymieszać, rozpylić na ręczniku papierowym i przetrzeć delikatnie ale stanowczo ekran LCD, nie wycierać na sucho ale poczekać a samo wyparuje.

Tak robię od dawna i jest b.dobry efekt czyszczenia.

ja swojego LCD nie czyściłem od tąd, jak go dostałem (w tamtym roku chyba)

czasami przejadę ręką gdy się zakurzy i tyle :wink:

No i własnie ja nie wiem czy powierzchnia ekranu zależy od monitora?

U mnie jak się dotknie ekranu to ślad palca zostaje. A w pracy mam jakiś tani monitor Philipsa i mogę sobie po nim maziać rękami ile chcę i nic na nim nie zostaje. W dotyku też ma jakąś inną tą powierzchnię ekranu. Takiego to nie strach wytrzeć mokrą szmatką.

hehe ale ty masz problemy …

wiesz najbezpieczniej będzie chyba jak nachuchasz na monitor i wytrzesz suchą ścierką i piszę to całkiem serio . no chyba że boisz się że para z twoich ust też uszkodzi monitor … ale zapewniam cię że jeżeli nie będziesz jadł przed tym czosnku to monitor przetrwa :lol:

Czynię identycznie jak Dobrol i również jestem zadowolony.

A w czyszczeniu trzeba pamiętać o tym, by środka czyszczącego nie nakładać bezpośrednio na matrycę, tylko najpierw na np ręcznik papierowy/papier toaletowy. :slight_smile:

Ja używam ścierki do czyszczenia ekranów telewizorów i monitorów z takich korzystają np. w LG. Ściereczka lekko zwilżona tylko wodą a i monitor najlepiej jak by ostygł odrobinę. Taki same ściereczki możesz nabyć w salonach optycznych lub tak jak ja od kogoś kto pracuje przy takim sprzęcie.

w sklepach komputerowych są zestawy do czyszczenia ekranów lcd za 25 zeta 2 szmaty pendzelek i sprey

Ja kupiłem za 10 zł, i fajnie czyści ale ja mam inną powłokę monitora - BrightView…