Czyszczenie myszki Logitech MX700

mam taki problem: od jakiegoś czasu szwankuje mi PPM w tym Logitech’u (reszta przycisków OK), myszka używana dość sporo przez okres ok. 4 lat

PPM mi szwankuje czyli czasem reaguje dopiero na drugie, trzecie mocniejsze naciśnięcie a czasem reaguje za pierwszym razem, chyba nie muszę mówić jakie to jest wnerwiające :]

chciałbym ją przeczyścić w środku, tylko nie wiem czy ta myszka jest “rozbieralna”, wiecie może jak się dostać do jej środka? jest to wykonalne w ogóle?

pozdrawiam

Da się to zrobić. Po prostu pod spodem bedą śrubki, które musisz odkręcić, później ostrożnie wyjmujesz tą płytkę, do której są przylutowane układy i czyścisz styki. Jak nie będziesz mógł znaleźć śrubek pod spodem myszki to są pod ślizgaczami.

tylko, że ja tam nie widzę żadnych śrubek

z resztą, sam spójrz

http://membres.lycos.fr/botteur2004/vendnoky/mx700(02).jpg

Śrubki znajduja się zapewne pod slizgaczami (tak przynajmniej miałem w przypadku myszki A4Teh).

Zobacz pod naklejkami czy są śrubki.

sprawdzałem pod dwoma dolnymi ślizgaczami i śrubek tam nie ma

jedyne miejsce gdzie prawdopodobnie jest śrubka to to zaznaczone czerwonym kółkiem

mx7001mf3.th.jpg

czy możliwe że jest tylko jedna śrubka?

a sprawdzałeś czy czasem nie ma śrubek pod bateriami?? może właśnie tam są śrubki a reszta jest zrobiona jak powiedział:

dobra Panowie, rozebrałem myszkę (jedna śrubka jest u góry pod naklejką a druga pod bateriami), tylko że w środku jest czystko i nie wiem co może powodować to niereagowanie PPM

To zacinanie się myszki może powodować zużyty styk pod prawym klawiszem. Zrób zdjęcie tych styków pod klawiszami, chyba że się nie da to wtedy nie rób. :slight_smile:

no właśnie jak rozebrałem myszkę i naciskałem styk od PPM to wszystko chodziło dobrze i reagował za każdym razem

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 18:45

przeczyściłem całą tą górną część myszki, dokładnie wymyłem, wysuszyłem, skręciłem i jak narazie działa ok :slight_smile: