Czyszczenie myszki Logitech MX700

(efazeti) #1

mam taki problem: od jakiegoś czasu szwankuje mi PPM w tym Logitech'u (reszta przycisków OK), myszka używana dość sporo przez okres ok. 4 lat

PPM mi szwankuje czyli czasem reaguje dopiero na drugie, trzecie mocniejsze naciśnięcie a czasem reaguje za pierwszym razem, chyba nie muszę mówić jakie to jest wnerwiające :]

chciałbym ją przeczyścić w środku, tylko nie wiem czy ta myszka jest "rozbieralna", wiecie może jak się dostać do jej środka? jest to wykonalne w ogóle?

pozdrawiam

(michalj82) #2

Da się to zrobić. Po prostu pod spodem bedą śrubki, które musisz odkręcić, później ostrożnie wyjmujesz tą płytkę, do której są przylutowane układy i czyścisz styki. Jak nie będziesz mógł znaleźć śrubek pod spodem myszki to są pod ślizgaczami.

(efazeti) #3

tylko, że ja tam nie widzę żadnych śrubek

z resztą, sam spójrz

http://membres.lycos.fr/botteur2004/vendnoky/mx700(02).jpg

(Towdii) #4

Śrubki znajduja się zapewne pod slizgaczami (tak przynajmniej miałem w przypadku myszki A4Teh).

(Emilmlo) #5

Zobacz pod naklejkami czy są śrubki.

(efazeti) #6

sprawdzałem pod dwoma dolnymi ślizgaczami i śrubek tam nie ma

jedyne miejsce gdzie prawdopodobnie jest śrubka to to zaznaczone czerwonym kółkiem

mx7001mf3.th.jpg

czy możliwe że jest tylko jedna śrubka?

(Towdii) #7

(azazel666) #8

a sprawdzałeś czy czasem nie ma śrubek pod bateriami?? może właśnie tam są śrubki a reszta jest zrobiona jak powiedział:

(efazeti) #9

dobra Panowie, rozebrałem myszkę (jedna śrubka jest u góry pod naklejką a druga pod bateriami), tylko że w środku jest czystko i nie wiem co może powodować to niereagowanie PPM

(michalj82) #10

To zacinanie się myszki może powodować zużyty styk pod prawym klawiszem. Zrób zdjęcie tych styków pod klawiszami, chyba że się nie da to wtedy nie rób. :slight_smile:

(efazeti) #11

no właśnie jak rozebrałem myszkę i naciskałem styk od PPM to wszystko chodziło dobrze i reagował za każdym razem

Złączono Posta : 05.12.2007 (Sro) 18:45

przeczyściłem całą tą górną część myszki, dokładnie wymyłem, wysuszyłem, skręciłem i jak narazie działa ok :slight_smile: