Czyszczenie pulpitu i BlueScreen


(Piter9713) #1

Witam!

Zasłyszałem dzisiaj w radiu, że użytkownicy Windows 7 mają problemy z brakiem ikon na pulpicie i częstymi BSOD'ami. Czy to prawda? Bo ja już nie wiem: czy zostać na XP czy się przesiąść na 7. Kolega ma na Virtual PC 7 Ultimate i występują też u niego takie sytuacje.


(Gardner) #2

No tak, mam Windows 7 już jakiś czas na laptopie, dopiero co zainstalowałem x64 na stacjonarnym, co nie włączę komputer to znikają mi ikony i mam BSODy... no daj spokój... to tak jakbym powiedział, że Windows XP wysypie się za każdym razem po instalacji, bo to w końcu Windows... Czyli brednie, mity i inne banialuki.

Jak wiesz jak zadbać o system to nawet Windows XP się długo utrzyma. A Windows 7 dobra rzecz, szybko działa i jest stabilny (no chyba, że ktoś go na jakimś archaiku instaluje typu Pentium 3 i 256MB RAM... a później narzeka, że mu się system przycina).


(Piter9713) #3

Właśnie nie wiem... Z jednej strony chciałbym go mieć ale z drugiej nie wiem, czy będzie chodził tak samo jak XP (na P4 2,8ghz 512MB RAM). I czasem lubię pograć sobie w gry na DOS'a. Na Viście (Lite-może to był feler) mi nie chodziło :frowning: . Chyba zobaczę, co to jest warte :smiley: .


(Kwalimir) #4

Co do tej audycji w radiu to można powiedzieć tylko jedno:zmień stacje.

A na 7 przesiadaj się dopiero jak dokupisz pamięć bo 512MB to za mało.


(rgabrysiak) #5

Windows Seven nie będzie na twoim sprzęcie chodził tak samo jak XP - powód mała ilość ramu. Spróbować Siódemki zawsze możesz ale jeśli uruchomisz za dużo aplikacji to o komforcie pracy zapomnij.

Dlatego dla testów możesz Siódemkę instalować, ale do normalnej pracy zostaw sobie XP.


(ProTofik) #6

Z ikonami to taki problem że podczas zmieniania nazwy plików czasami znikają, ale wystarczy odświeżyć i wraca.

A BSOD jeszcze nie miałem na win 7 x64.

Pozdro


(Dawiddek55) #7

Jak korzystam z Windows 7 od kilku miesięcy, i tyle modyfikacji desktopa już robiłem, że nie zliczę i jeszcze nigdy nie miałem problemu ze znikającymi ikonkami :slight_smile: Co do BSODów-było ich kilka :slight_smile: