Czyszczenie radiatora i wentylatora


(Canaletto) #1

Postanowiłem zabrać się za przeczyszczenie radiatora i wentylatorka na procesorze. Po zdjęciu radiatora, na jego spodzie zauważyłem coś w miejscu gdzie znajdował się procesor. Co to mogło być ? (to coś było brudzące i to nie był kurz)

Po oczyszczeniu wentylatorka i radiatora, założyłem go. Niestety zauważyłem podwyższenie się temp. procesora.

I tu moje pytanie :

Co powinno się znajdować między radiatorem a procesorem ?


(Janekzarzycki) #2

Chyba taśma termoprzewodząca, ale jak zwykle nie jestem pewien :stuck_out_tongue:


([alexsus]PL) #3

to co miałeś na radiatorze a starłeś to były resztki pasty termoprzewodzącej . Jeśli kupowałeś proca w Box'ie to powinieneś mieć tubke w 'prezencie' a jak nie to pytaj w sklepie czy niemają - koszty minimalne, poprawa widoczna...


(Janekzarzycki) #4

Lepiej kupić lepszą taśmę za 20 zł a poprawa będzie naprawde widoczna :D:D


(Stefe) #5

moim zdaniem lepiej uzyc pasty... to ma byc ciniutko rozsmarowana warstwa, tak zeby tylko wypelnic przestrzenie miedzy powierzchnia radiatora (nie zawsze jest bardzo wypolerowana), a powierzchnia jadra procesora... wypelnienie tych przetrzeni zwiekszy powierzchnie styku obu powierzchni, co znowu spowoduje lepsze odprowadzanie ciepla... a pasta sama w sobie posiada dobre warunki termiczne i jeszcze spoteguje efekt (no pare stopni moze ubyc). przy okazji nie ma izolowac (jak najmniej izolowac) styk tych dwoch powierzcni.


(Canaletto) #6

Gdzie taką pastę mogę kupić i za ile ?


(Stefe) #7

w sklepie komputerowym... nie wiem po ile sa u ciebie... sprawdz.


(Monczkin) #8

CANALETTO , a pójdźże do pierwszego lepszego sklepu komputerowego - albo poszukaj takowych w sieci w Twoim mieście i zadzwoń, napisz maila, etc. !!


(M@ster) #9

Ja polecam paste Artic Ceramique (jakos tak sie pisze :P)... jesli bardzo dobra i stosunkowo nie droga w porownaniu do Artic Silver (srebro). Poza tym nie przewodzi pradu wiec jak zle zalozysz to masz pewnosc ze nic sie nie zjara. Paste powinno sie nakladac po przez wycisniecie z tyubki ilosci wielkosci zairenka ryzu na srodek procka (jesli mowa o prockach odslonietych - tzn. od razu rdzen to nieco mniej, wiaodmo) a nastepnie zalozyc radiator prostopadle dociskajac, pasta sama sie rozlozy rownomiernie. Dzieki takiem metodzie nie powstaja tez babelki powietrza wewnatrz. Tak wogole to przed montarzem dobrze bylo by wyczyscic i procek i radiator, wypolerowac go na lustro :slight_smile:


(:: MARIO ::) #10

pasty do nabycia w cooling.pl

a jak ktoś lubi mieć później problemy z demontażem radiatora, to niech używa tasmy :wink: