Czyszczenie RADIATORA


(adam749) #1

Przekręcasz te "śruby" w strone jak są skierowane strzałki i zdejmujesz. Potem czyścisz powierzchnie procesora spirytusem (80% lub więcej), potem czyścisz radiator i tą powierzchnie co styka procek. Następnie nakładasz paste: viewtopic.php?t=72248 na procka. W radiatorze obracasz te śruby na swoje miejsce i zakładasz chłodzenie i przyciskasz te śruby aż usłyszysz piknięcie, że te uchwyty zaskoczyły na swoje miejsce.

A te rurki na grafie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Heat_pipe


(dudpis) #2

Te rurki to heatpipe, czy jakoś tak się pisze. Najlepiej jak byś sciągnął radiator z procka i jakimś odkurzaczem, najlepiej sprężonym powietrzem go oczyścił, lub patyczkami do uszów xD. Tylko pamiętaj, że później musisz nałożyć na proca nowa pastę termoprzewodzącą, a starą usunąć.


(antiferno) #3

jeśli boisz sie to wykręcać mozesz probować wydmuchac to sprzezonym powietrzem - kupisz w sklepie komputerowym za ok 17zł.

Ale z tego co widze na zdjeciu nie radze wykonywac tego w pokoju :smiley:


(_Matthew_) #4

Raczej taniej po prostu delikatnie pędzelkiem zwykłym do malowania :slight_smile: Odkurzaczem nie radzę bo sam kiedyś tak zrobiłem i wentylator już więcej się nie kręcił :slight_smile:


(Bozybor) #5

odkurzacz tak ale obok by z odległości około 5 cm zebrać kurz co to pędzelkiem usunąłeś, metoda dość bezpieczna :slight_smile: ale trzeba wszystko delikatnie i spokojnie robić :slight_smile:

radiator od proca można całkiem ściągnąć i oddzielić od wiatraka przemyć nawet potem osuszyć

zakup pastę którą nałożysz miedzi radiator i proca 3-12 zł nie zbawi a poprawi drastycznie działanie :slight_smile: :smiley:

Ważne byś po ponownym umiejscowieniu radiatora upewnił się że jest dobrze dociśnięty a paskudne nóżki od przytrzymania siedzą mocno. Sprawdź kilka razy czy się nie ruszają radiator. Dobrze rozprowadź pastę ale nie za dużo. Na radiatorze możesz spokojnie czyścić ale na procu starą pastę czyść tylko i wyłącznie suchą miękką szmatką.

Watrak przeczyść wilgotną nie mokra szmatką(najlepiej z mikro fibry :wink: jak strasznie zakurzone to inna najpierw z dodatkiem płynu do naczyń ale delikatnie), później jak trochę oschnie możesz korzystać z podobnego środka jak do politury plastikowej w samochodach (ale to zbytek).

Do czyszczenia radiatora od karty graficznej użyj najpierw pędzelka i odkurzacza (około 5 cm od radiatora) później wilgotna szmatka(wilgotna ,czyli nie da się z niej wycisnąć wody :wink: ) a możesz też patyczki z watą do uszu :wink:

Pędzelkiem delikatnie też możesz przelecieć po płytce drukowanej ale DELIKATNIE !!


(_Matthew_) #6

Ostatnio zauważyłem lecznicze właściwości oleju roślinnego na moje chłodzenie :smiley: Chodzi jak nowe :lol:


(Bozybor) #7

pasta silikonowa była by nieco lepsza albo jakiś smar ze sklepu elektronicznego z częściami elektronicznymi oni mają zazwyczaj coś dobrego :slight_smile: