Czyszczenie rejestru systemowego

Witam! Chcial bym się dowiedzieć jak wyczyścić rejestr w XP? Np. Odinstaluję grę i chcę się jej kompletnie pozbyć z systemu. :slight_smile:

Użyj do tego programu np. CCleaner tutaj

lub np jv16 (bardziej zaawansowany) tutaj

:slight_smile:

ja używam tego > RegCleanr

dokładnie > też dobry program. Jest ich mnóstwo wystarczy poszukać i wybrać najlepszy dla swoich potrzeb :smiley:

np:

google ci podpowie

:smiley:

Ok dzięki! Będe kombinował :smiley:

Polecam RegSupreme Pro. Niesamowicie szybko i skutecznie czyści rejestr. W razie kłopotów można przywrócić wszystko z kopii zapasowej, co ratuje nas, gdy usunie coś czego nie powinien (w praktyce nigdy to się mi nie zdarzyło)

Polecam RegCompact.NET

Jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem do deinstalacji programów jest stosowanie takiego narzędzia jak TotalUnistall lub podobnego.

Neleży jednak pamiętać aby zarówno instalacji programów jak i deinstalacji dokonywać z tego właśnie programu co jest jakąś tam uciążliwością. Program TotalUnistall śledzi wszelkie poczynania programu instalacyjnego i zapisuje je w swojej bazie. Przy deinstalacji odwołuję się do tej bazy i usuwa wszelkie wpisy zarówno w rejestrze jak i wszelkie inne. Standardowe deinstalatory coraz częściej przestają spełniać swoją rolę bo odinstalowują tylko to co autor programu sobie zaplanuje.

Floyd O to może być przydatny program. Dzięki. :slight_smile:

Dobry też jest Reg Seeker - program do czyszczenia rejestru. Nie wymaga instalacji w Systemie, jest w wersji polskiej. Najnowsza wersja tego programu to 1.52. Znajdziesz go w Google.

Oczywiście - sam używam Ashampoo Uninstaller Platinum Suite i mogę tylko potwierdzić - czyści ślady do ostatniego; mała uwaga - programy z taką funkcjonalnością nie są free…

Natomiast co do bieżącego czyszczenia rejestru mogę jeszcze polecić niewymieniony powyżej, a wart wskazania EasyCleaner 2.0.6.380 Blacklist #9, który w czyszczeniu rejestru wydaje się dokładniejszy od np. darmowego jv16 PowerTools 1.3.0.195, a wniosek taki wypływa z osobistych obserwacji, gdzie jv16 PT, po skanowaniu, notorycznie usiłuje usunąć bardzo ważny dla HP klucz z rejestru - Easy Cleaner tego błędu nie popełnia :slight_smile: - ale to tylko jeden drobny minus świetnego mimo wszystko jv16 PT…

Pozdrawiam

Jeszcze swego czasu był fajny program do czyszczenia Rejestru Reg Clean bodajże Microsoft był autorem. Też nie wymaga instalacji. Ale gdzie go znaleść teraz… Nie wiadomo też jak by się zachowywał pod XP.

Do znalezienia i ściągnięcia w sieci jest, autorstwo - faktycznie Microsoftu, chociaż niestety to freeware’owe narzędzie kończy swój żywot na Win 98…

A jak ktos usunal przypadkiem jakis klucz to da sie go jakos odzyskac? Chodzi konkretnie o “Media Type” z “HKEY_CLASSES_ROOT”…

Joopiter ,programy do czyszczenia rejestru przeważnie robią kopie zapasową, jeśli usunąłeś wpis takim programem to jest szansa żeby odzyskać wpis.