Czyszczenie roweru na sezon

Chce wyczyscic rower bo az wstyd na nim jezdzic :oops:

Chcialbym to zrobic z weza ogrodowego. Moge bez obaw wyczyscic go woda we wszystkich miejscach a na koncu tylko popsikac WD-40 ??

Nic sie nie stanie maszynie ?? 8)

Ja tak robiłem i rower był w bardzo dobrej formie po takich zabiegach. Tylko nie psikaj wodą z węża pod bardzo dużym ciśnieniem… nie z bardzo bliska i nie maksymalnym strumieniem wody. :stuck_out_tongue:

Gdybym mial to robic szamta to zajelo by mi to caly dzien :? Wszystkie piastty sa czarne :? Nie wspomne o przezutkach :x Lancuch troszke zardzewial przez zime :? Potem WD-40 w reke i wszystko dokladnie psikam :lol:

A drugi rower od nowosci nie czyszczony :lol:

WD-40 to na rdze… ja radze wziąć smar i wszystkie ruchome części nasmarować :slight_smile:

:?

ja bym radził jednak zrobić to jakaś gąbką, co do WD-40 to ten specyfik strasznie przyciąga bród, proponował bym sie przejść do sklepu rowerowego w którym mają rowery w cenie powyżej 2000żł i tam sprzedawca powie co i jak na sam łańcuch proponował bym teflon FINISH-LINE’A dobrze zabezpiecza i smaruje czarne opakowanie jest na suchy dzień , zielone na mokry z tym że ten w zielonym opakowaniu po jezdzie należy zetrzeć z łańcucha, co do samego łńcucha, jeśli zardzewiał to on nadaje sie już do wymiany :smiley: :smiley: nowy łańcuch firmy srem to tylko 35zł 8)

Dary moj rower jest do ajzdy czysto rekreacyjnej :smiley:

Lancuch rdzewieje ce roku i co roku rdza sama schodzi :lol:

Wzialem posmarowalem WD-40 :stuck_out_tongue: Od lat nim smaruje a rower wciaz jedziz :smiley: Skrzeczy bo skrzeczy ale jezdzi :mrgreen:

Witam

Ja osobiście przed sezonem daję rower do serwisu gdzie prosze o “full opcję” płacę wtedy co prawda 50 zl ale jestem pewny że wczasie jazdy nie odkręci sie koło lub kierownik. :wink: Sam uzywam smaru grafitowego. Bardzo dobrze spełnia swoją role. Firmy niepamietam.

pozdr

Slyszalem calkiem niezle opinie na jego temat :slight_smile:

Ten rower ma juz chyba z 6-7 lat :lol:

Oraz 2 obozy rowerowe :lol:

Niewspomne o zlamanym zębie :x :mrgreen:

Dlatego nowy rower bedzie bardziej zadbany :wink: W tego nie ma sensu juz ladowac kasy :wink:

ja co roku robie jazde próbną jakieś 40km i jadąc zapamiętuje co jest nie tak i wtedy sam sobie serwis robie 8) a łąńcuch to powinno się wymieniać co 5000km :mrgreen: czyli co dwa sezony, wszystko zależy jak był uzywany 8)